Władimir Putin na pogrzebie królowej Elżbiety II? Jest komunikat

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w czwartek na zamku Balmoral w wieku 96 lat. Kondolencje po śmierci królowej Elżbiety przesłał m.in. rosyjski dyktator Władimir Putin.
 Władimir Putin na pogrzebie królowej Elżbiety II? Jest komunikat
/ PAP/EPA/VALERY SHARIFULIN/TASS Host Photo Agency HANDOUT

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w czwartek na zamku Balmoral w wieku 96 lat – przekazał Pałac Buckingham. Na tronie zasiadała od 1952 r. – dłużej niż jakikolwiek monarcha w historii kraju. Tron automatycznie przejął jej najstarszy syn, książę Karol.

Stan zdrowia królowej pogorszył się w środę – wieczorem Pałac Buckingham poinformował, że ze względu na zalecenie lekarzy, by odpocząć, odwołała ona zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady. Wczesnym popołudniem przekazano, że królowa znajduje się pod opieką lekarzy w związku z tym, że są oni zaniepokojeni jej stanem zdrowia.

Jest reakcja Kremla

„Życzę odwagi i wytrwałości w obliczu tej trudnej, nieodwracalnej straty. Proszę o przekazanie szczerych kondolencji i wsparcia członkom rodziny królewskiej i całemu narodowi Wielkiej Brytanii” – napisał Władimir Putin.  

Prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje jechać na pogrzeb królowej Elżbiety II. Choć Rosjanie szanowali ją za jej mądrość, obecność Putina na pogrzebie królowej nie jest brana pod uwagę

– przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 
 

 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe