Chcieli oskarżyć Putina o zdradę stanu. Władze zareagowały natychmiastowo

Kilkoro miejskich radnych z Petersburga, którzy opowiedzieli się za oskarżeniem prezydenta Rosji Władimira Putina o zdradę stanu w związku z wojną na Ukrainie, wezwano na policję i sporządzono wobec nich protokoły za "dyskredytację armii" – pisze w piątek portal Mediazona.
Władimir Putin Chcieli oskarżyć Putina o zdradę stanu. Władze zareagowały natychmiastowo
Władimir Putin / fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Na policję wezwano siedmioro deputowanych, a wobec pięciorga z nich sporządzono protokoły za "dyskredytację armii" w związku z ich wpisami w mediach społecznościowych na temat propozycji, jaką w środę skierowali do Dumy Państwowej.

Petycja ws. Putina

Jak pisał w czwartek niezależny portal Insider, grupa radnych z Petersburga zwróciła się do Dumy Państwowej Rosji z propozycją oskarżenia Putina o zdradę stanu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polityczne trzęsienie ziemi w Rosji? Chcą oskarżyć Putina o zdradę stanu

Radni podkreślili, że zgodnie z konstytucją prezydent może być odsunięty od władzy, jeśli Duma Państwowa oskarży go o zdradę państwową albo inne ciężkie przestępstwa. Według radnych działania Putina od początku wojny mogą być uznane za powód do oskarżenia go o zdradę. Zaznaczono, że decyzja prezydenta o napaści na Ukrainę "szkodzi bezpieczeństwu Rosji i jej obywateli".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe