Sukcesy ukraińskiej kontrofensywy. Putin zwołał pilną Radę Bezpieczeństwa

Sukcesy ukraińskich żołnierzy wyzwalających terytorium własnego państwa spod rosyjskiej okupacji sprawiły, że Władimir Putin zwołał Radę Bezpieczeństw – donosi portal „The Moscow Times”.
Ukraiński żołnierz / TT Defence of Ukraine Sukcesy ukraińskiej kontrofensywy. Putin zwołał pilną Radę Bezpieczeństwa
Ukraiński żołnierz / TT Defence of Ukraine

Według informacji podanych przez niezależny rosyjski serwis, w piątkowym spotkaniu wzięli udział szefowie wszystkich struktur bezpieczeństwa, obu izb parlamentu i szef rosyjskiej dyplomacji.

Do tej pory Kreml nie odniósł się oficjalnie do ukraińskiej kontrofensywy.

Udana ukraińska kontrofensywa

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Siły Zbrojne Ukrainy ruszyły na oddziały okupantów stacjonujących na południu oraz północy kraju. Ofensywa w obwodzie charkowskim przebiega bardzo szybko i skutecznie. Ukraińcy w ciągu kilku dni zajęli miejscowości Bałaklija i Szewczenkowe znajdujące się około 60 km na wschód od Charkowa. Obecnie toczą się walki o miasto Kupiańsk, kluczowy węzeł logistyczny sił rosyjskich.

„Siły ukraińskie prawdopodobnie w ciągu 72 godzin odbiją Kupiańsk, poważnie osłabiając, ale nie przerywając całkowicie rosyjskich naziemnych linii komunikacji do Iziumu” – twierdził dziś rano amerykański Instytut Badań nad Wojną.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe