Były senator PO: Tuskowe bractwo się cieszy. Kto korzysta na próbie destabilizacji Polski?

Były szef wywiadu wojskowego za czasów Donalda Tuska gen. Piotr Pytel udzielił Gazecie Wyborczej "wstrząsającego" wywiadu, w który oskarżył PiS o "agenturalność" wobec Rosji.
Kreml. Moskwa Były senator PO: Tuskowe bractwo się cieszy. Kto korzysta na próbie destabilizacji Polski?
Kreml. Moskwa / Pixabay.com

- Wszystko, co się stało w Polsce po 2015 r., wpisuje się w rosyjskie interesy na tym obszarze. A nasze służby pozostawiły polskie państwo w obliczu zagrożenia ze strony Rosji nagie i pozbawione ochrony.

- mówi Pytel Wyborczej, który uważa, że "w PiS jest mocne zaplecze agenturalne działające dla Rosji" sugerując, że za pośrednictwem PiS Rosja realizuje swoje interesy w Polsce.

Według niektórych komentatorów teorie Pytla przypominają teorie Tomasza Piątka, który jest wyśmiewany przez wielu jako "analityk", który przy pomocy "wstrząsających" grafów, potrafi z Putinem połączyć w zasadzie każdego. Co ciekawe gen. Pytel znany jest z afery sprzed kilku lat, kiedy to po wejściu na rozkaz szefa MON do pomieszczeń Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, ujawniono między innymi zdjęcia byłego już szefa SKW gen. Pytla i Janusza Noska w marynarskich czapkach z krążownika "Autora", które miały być zrobione podczas wizyty w Petersburgu w 2013 oku. W 2016 roku Gazeta Polska pisała, że Pytel i szef jego gabinetu mieli się spotykać z rezydentem rosyjskiego wywiadu w Polsce.

 

"Tuskowe bractwo się cieszy"

Po wywiadzie Pytla dla Wyborczej środowiska opozycyjne wpadły w zachwyt

- Z jednej strony były szef kontrwywiadu wojskowego lata po mediach, ujawnia ściśle tajne informacje służb i oskarża rząd o współpracę obcym mocarstwem. Z drugiej tuskowe bractwo się cieszy. Pytanie? Wykluczając cynizm czy głupotę kto korzysta na próbie destabilizacji Polski?

- komentuje były dwukrotny senator Platformy i jej współzałożyciel mec. Robert Smoktunowicz.

- Rozumiem nerwowość. Pytel wkrótce stanie przed sądem. Na jego szczęście proces będzie tajny.

- komentuje red. Wojciech Biedroń.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe