Brawurowy pościg w Lublinie. Policja opublikowała nagranie [WIDEO]

Lubelscy policjanci dokonali zatrzymania 37-latka, który jechał z dużą prędkością trasą S-19. Funkcjonariusze udostępnili nagranie z całej akcji.
Pościg policji  Brawurowy pościg w Lublinie. Policja opublikowała nagranie [WIDEO]
Pościg policji / Screen z Facebooka/Policja Lubelska

Do groźnego zdarzenia doszło 7 września na stacji paliw w Kozubszczyźnie w woj. lubelskim. Agresywny mężczyzna zaatakował fizycznie 58-letniego klienta, a następnie uciekł swoim volkswagenem golfem.

37-latek zaparkował przy pobliskim salonie fryzjerskim, jednak tam również doszło do awantury. Po uszkodzeniu drzwi ponownie wsiadł do samochodu i odjechał. Sprawa została zgłoszona na policji w Bełżycach. Opisane auto niedługo później zostało zauważone na drodze ekspresowej S-19.

Policyjny pościg ulicami Lublina

Mundurowi próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, jednak ten zignorował ich wezwania. Policjanci podjęli pościg, jednak dogonienie sprawcy zamieszania nie było takie proste.

"Uciekający łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. jazda pod prąd, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - przekazał młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komedy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policji w końcu udało się zatrzymać mężczyznę na al. Tysiąclecia nieopodal dworca PKS. Mieszkaniec gminy Konopnica musiał się gęsto tłumaczyć, ponieważ posiadał przy sobie nóż. Po zbadaniu go alkomatem nie wykazano, by był pod wpływem alkoholu.

 

Policjanci po pościgu zatrzymali 37-latka, który uciekając trasą S-19 i ulicami Lublina stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Wcześniej na stacji paliw w Kozubszczyźnie groził 58-latowi pozbawieniem życia a następnie w salonie fryzjerskim uszkodził drzwi. W przeszłości 37 - latek był notowany za groźby, gwałt i uszkodzenie ciała. https://bit.ly/3xbAXR2

Opublikowany przez Policja Lubelska Piątek, 9 września 2022

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe