"Tutaj wszyscy są wygrani". Za nami zawody sportowe Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ "S"

Pogoda nie rozpieszczała uczestników tegorocznych zawodów sportowych zorganizowanych przez Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ "S". W Rowach czuć jednak było sportowego ducha i nawet deszcz nie przeszkodził w rozegraniu wszystkich zaplanowanych konkurencji.
/ fot. J. Zawadzka, G. Zawadzki, B. Michałowska

- Jestem bardzo zadowolony z organizacji tegorocznych zawodów przede wszystkim dlatego, że sami uczestnicy są zadowoleni. Spotkali się, mogli rywalizować na zasadach fair play. Są zwycięzcy i pokonani, ale tak naprawdę tutaj wszyscy są wygrani - mówił Zbigniew Sikorski, przewodniczący KSPS NSZZ "S". - Solidarność, której oczekujemy na co dzień, tutaj jest widoczna. Jedni drugich wspierają, zawsze można na nich liczyć. Pod przewodnictwem mojego zastępcy Piotra Fabiańskiego został powołany specjalny zespół do organizacji zawodów. Ogromne gratulacje dla nich za wykonanie dobrej roboty - dodał przewodniczący Sikorski.

Przewodniczący powiedział także o spotkaniach, które szczególnie go dziś ucieszyły. - Spotkał się z nami Tadeusz Pietkun. Cieszę się również, że pojawił się przedstawiciel zakładów rybnych MOWI. To firma transnarodowa z kapitałem norweskim. Najprawdopodobniej związkowcy z tej firmy niebawem staną się członkami naszego sekretariatu. To jest ogromny sukces Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych i całego Sekretariatu - przekonywał Zbigniew Sikorski.

- Mieliśmy pewne komplikacje z organizacją zawodów. Ale dziś atmosfera, mimo nieprzychylnej pogody, była super - dodał Piotr Fabiański, zastępca przewodniczącego KSPS NSZZ "S".

Zawody chwalili także ich uczestnicy. Piotr Lubaś z Solidarności w Cukrowni Krasnystaw, którego drużyna wygrała w Rowach turniej piłki nożnej, mówił: - Na zawodach jesteśmy czwarty raz. Rywalizujemy i integrujemy się. Dwie edycje temu w Sierpcu zajęliśmy drugie miejsce. Potem przez pandemię nie udawało nam się przyjeżdżać, a w tym roku osiągnęliśmy pierwsze miejsce.

- U nas Solidarność jest bardzo silna. Należy do niej ok. 240 osób na ponad 300 pracowników zakładu. Mamy silne wsparcie związku i to potwierdza duża liczba członków. Ludzie widzą, że przynależność do niego ma sens – dodaje Lubaś i zapowiada, że za rok drużyna z Krasnegostawu zamierza bronić wywalczonego dziś tytułu.

- To, ilu uczestników w tym roku przyjechało na zawody, świadczy o tym, że są one potrzebne. Jeszcze w tym roku podejmiemy kroki, by rozpocząć organizację przyszłorocznego spotkania - powiedział podczas uroczystego zakończenia zawodów Zbigniew Sikorski. Podziękował także za udział w imprezie zawodnikom, organizatorom oraz sędziom.

Głównym partnerem zawodów był Totalizator Sportowy.  Imprezę wsparli zaś sponsorsko m.in. NSZZ "Solidarność" Animex Morliny oraz NSZZ "Solidarność" Agryf Szczecin.

Poniżej zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Biegi przełajowe:

Kobiety: 1. Sylwia Gołaszewska, 2. Katarzyna Muzgana, 3. Justyna Żyła

Mężczyźni: 1. Jacek Potaś, 2. Jurij Liszka, 3. Łukasz Kaczmarek

Sztafeta rekreacyjna:

1. Animex Morliny, 2. Agryf Szczecin, 3. Mieszko

Piłka nożna:

1. Cukrownia Krasnystaw, 2. OSM Sierpc, 3. Agryf Szczecin

Siatkówka plażowa kobiet:

1. Ełk Mazury, 2. Lotto, 3. Animex Morliny

Rzut lotką:

1. Lotto, 2. Polmos Białystok, 3. SPC Warszawa

Rzut kulami:

1. Lotto, 2. Ełk Mazury, 3. Animex Morliny

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe