Ukraińcy odbijają Izium, Kupiańsk i Bałakliję. Tymczasem Kreml informuje o... przegrupowaniu

Przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał broni Igor Konashenkov poinformował, że wojska rosyjskie stacjonujące w regionach Balakleya i Izyum zostały przegrupowane i przesunięte w kierunku Doniecka. 
Rosyjski generał Igor Konashenkov Ukraińcy odbijają Izium, Kupiańsk i Bałakliję. Tymczasem Kreml informuje o... przegrupowaniu
Rosyjski generał Igor Konashenkov / Screen z tass.ru

„Aby osiągnąć założone cele specjalnej operacji wojskowej wyzwolenia Donbasu, podjęto decyzję o przegrupowaniu wojsk rosyjskich stacjonujących w obwodach Balakleya i Izyum w celu zintensyfikowania wysiłków w kierunku donieckim” – powiedział Konashenkov.

Jak dodaje rosyjskie Ministerstwo Obrony przeprowadzono trwającą trzy dni operację, która ma na celu ukrócenie i przeniesienie grupy wojsk Izyum-Balakley na obszar DRL. 

Wyjaśniono, że prowadzono równolegle działania odwracające uwagę, a także demonstracyjne z wyznaczeniem rzeczywistych działań wojsk. 

„Aby zapobiec uszkodzeniom wojsk rosyjskich, wrogowi zadano potężną klęskę ogniową za pomocą lotnictwa, wojsk rakietowych i artylerii” – mówił generał Konashenkov. 


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe