Najnowszy TS, Małgorzata Wassermann: Nie uwzięliśmy się na Tuska

Niemożliwe, żeby Katarzyna i Marcin P. sami wymyślili wielki przekręt z Amber Gold, przeprowadzili go i byli wyłącznymi jego beneficjentami – podkreśla mec. Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, w rozmowie z Izabelą Kozłowską. Wywiad w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność.
 Najnowszy TS, Małgorzata Wassermann: Nie uwzięliśmy się na Tuska
/ TS
- Donald Tusk będzie wezwany na przesłuchanie na samym końcu, ponieważ sprawował w tamtym czasie najwyższą władzę w kraju – mówi Wassermann.

Ponadto w numerze:

Afryka, czyli klucz do religii przyszłości
Na Madagaskarze osoby, które przeszły na islam, dostają pieniądze, a kobietom płaci się za noszenie burek. To wszystko jest finansowane przez bogate państwa arabskie. Więcej w artykule Ks. Marcina Dąbrowskiego.


Nie mamy kompleksów
– Nie możemy mieć kompleksów i jako polski rząd ich nie mamy. Uznajemy, że w Polsce można realizować przedsięwzięcia, które znamy z rozwiniętych krajów. Z Andrzejem Adamczykiem ministrem infrastruktury i budownictwa, rozmawia Maciej Chudkiewicz.

Alfabet wyścigu Solidarności
Cztery dni, pięć etapów, ponad 110 zawodników. Ale wyścig kolarski to nie tylko trasa, sportowcy i ściganie.Czym jest wyścig kolarski, a zwłaszcza wyścig Solidarności tłumaczy Leszek Masierak.

Krok wstecz
Kolejny rok zamrażania płac w państwowej sferze budżetowej i cofanie się na drodze stopniowego podwyższania najniższych wynagrodzeń – to propozycje rządu dla polskich pracowników na 2018 rok. Dla związków zawodowych to nie do zaakceptowania – mówił na posiedzeniu zespołu ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych jego przewodniczący, członek KK NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny. Więcej o RDS w artykule Anny Grabowskiej.

Ostatni z dynastii
45 lat temu w Knyszynie odszedł z tego świata ostatni męski przedstawiciel dynastii Jagiellonów [. Przez niespełna dwieście lat potomkowie Gedymina i Olgierda władali sporą częścią środkowej i wschodniej Europy, lecz koniec panowania ostatniego z tej linii był żałosny – wokół jego łoża śmierci szaleli rabusie. Więcej o Zygmuncie II Auguście w artykule Leszka Masieraka.

Papryczki znów w Polsce
Red Hot Chilli Peppers, jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka, powraca na koncert do Polski. Więcej o gwieżdzie rocka w artykule Magdaleny Zarzyckiej.

W numerze także felietony: Jana Pietrzaka, Mieczysława Gila, Pawła Janowskiego, Cezarego Krysztopy, Marka Jana Chodakiewicza oraz rysunki Krysztopy, Michalskiego i Wasiukiewicza.

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe