"To nie jest dobry scenariusz dla Elbląga". Onet straszy "najazdem turystów"

Na portalu Onet.pl pojawił się artykuł "Najazd dziennikarzy i turystów. To nie jest dobry scenariusz dla Elbląga". Tytuł brzmi dość absurdalnie, o czym chyba przekonała się również sama redakcja Onetu, która finalnie tytuł zmieniła.
/ zrzut ekranu z Onet.pl

"Najazd dziennikarzy i turystów. To nie jest dobry scenariusz dla Elbląga" - tak brzmiał tytuł na portalu Onet.pl. W tekście autor pisze o tym, że "Przekop Mierzei może być wielką szansą dla Elbląga". Autor wskazuje również na zmartwienia, z którymi ma zmagać się miasto. 

Samorządowcy od miesięcy alarmują, że kilometrowy odcinek przy porcie w Elblągu nie jest należycie pogłębiony i tym samym nie będą mogły wpływać tu jednostki o dużym zanurzeniu. Rząd uważa, że jest to zadanie dla samorządu. Władze Elbląga odbijają piłeczkę, argumentując, że wody te należą do Skarbu Państwa. Takie przepychanki, a mówiąc bardziej elegancko, negocjacje trwają, a rząd położył na stole kartę: państwo daje Elblągowi 100 mln zł, w zamian przejmuje port

- czytamy w tekście. ​​

Najazd dziennikarzy, turystów też nie brakuje

Onet w swoim tekście powołuje się na pana Wojciecha, który ma pracować w niewielkiej marinie.

Żartuje, że powoli ma już dość dziennikarzy, którzy w ostatnich dniach z uporem maniaka stawiają mu pytanie, co kanał przez Mierzeję zmieni w Elblągu?

- czytamy na Onecie.

Tak, dla Elbląga może to być szansa. Tak, turystów może być więcej. Pytanie istotniejsze brzmi jednak: czy jesteśmy przygotowani na obsługę tych nowych turystów?

- miał powiedzieć pan Wojciech. 

Co ciekawe tytuł tekstu został już zmieniony. Teraz można go znaleź pod tytułem: "Miasto, które może wyjść z cienia. Przekop Mierzei szansą, ale czarny scenariusz też jest możliwy".

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe