To będzie mroźna zima dla mieszkańców tych krajów. Chcą karać nawet więzieniem za ciepłe kaloryfery

Kolejne kraje decydują się na wprowadzenie wytycznych odnośnie działania instytucji publicznych. Receptą mają być restrykcje nakładane na obywateli. Włochy i Szwajcaria rozważają wprowadzenie wysokich kar.
 To będzie mroźna zima dla mieszkańców tych krajów. Chcą karać nawet więzieniem za ciepłe kaloryfery
/ pixabay.com

Kryzys energetyczny, związany głównie z dostępnością gazu coraz mocniej zagląda w oczy Europejczykom. 

Niektóre kraje Unii Europejskiej ogłosiły konieczność oszczędzania energii. Niemcy, Francja i Hiszpania uchwalają prawa ograniczające ogrzewanie pomieszczeń zimą.

Wprowadzono m.in. zakazy oświetlania budynków nocą, zachęca się także do krótszych kąpieli. 

Szwajcaria chce karać więzieniem

Szwajcaria ma najbardziej rygorystyczny pomysł. Władze chcą zabezpieczyć się na wypadek, gdyby zaszła konieczność reglamentowania gazu.

Szwajcarzy są na etapie konsultowania zmian w prawie, które mają przyczynić się do oszczędności energii. Jak podał lokalny dziennik Blick w nowych przepisach kara za ogrzewanie ponad ustalone limity ma wynosić od 30 do 3 tysięcy franków szwajcarskich lub nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Założenia są takie, że temperatura maksymalna w budynkach będzie mogła wynosić maksymalnie 19 stopni Celsjusza. Ograniczenie w podgrzewaniu wody ma zostać ustalone na 60 stopni Celsjusza.

Problemem w obu wypadkach może być egzekwowanie przepisów. Jak czytamy policja wzywa do podjęcia działań, które będą możliwe do egzekwowania.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe