"Kiełbasiane palce" króla Karola III. Brytyjczycy zaniepokojeni stanem zdrowia nowego monarchy

Od wczoraj, gdy Rada Akcesyjna oficjalnie proklamowała najstarszego syna Elżbiety II kolejnym królem Zjednoczonego Królestwa, zdrowie Karola III znalazły się pod szczególną obserwacją Brytyjczyków.
/ zrzut ekranu z TVN 24

W sobotę Rada Akcesyjna oficjalnie ogłosiła Karola III królem Wielkiej Brytanii. Państwowa ceremonia zwieńczona była podpisaniem dokumentów przez nowego monarchę oraz przez część uczestników uroczystości. 

Swoje podpisy najpierw złożyli królowa małżonka Kamila oraz nowy książę Walii, Wilhelm, syn Karola III. Na końcu podpis zamieścił sam król. 

CZYTAJ WIĘCEJ: To nie spodobało się brytyjskim dziennikarzom. Nagrano kłopotliwe zachowanie króla Karola III [WIDEO]

"Kiełbasiane palce"

Jak donosi brytyjski "Express", którego cytuje pomponik.pl hasła „palce księcia Karola” lub „kiełbasiane palce” od kilku dni pną się w rankingu najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkach internetowych w Wielkiej Brytanii. Zagadnienie jest też szeroko omawiane na Twitterze.

Jak podkreśla National Health Service, czyli brytyjska służba zdrowia puchnięcie palców może mieć różne przyczyny. Jeśli wynika z tendencji organizmu do gromadzenia płynów, zwykle ustępuje samoistnie i wygląda na to, że tak właśnie się dzieje w przypadku króla Karola.

Jak uspokaja NHS, konsultacja lekarska jest w takiej sytuacji konieczna tylko, jeśli obrzęk występuje lub ustępuje niesymetrycznie, czyli np. tylko w obrębie jednej dłoni lub jeśli w miejscu obrzęku skóra jest błyszcząca, zaczerwieniona, nadmiernie rozciągnięta lub gorąca w dotyku. Powodem do niepokoju jest też występowanie obrzęku w połączeniu z podwyższoną temperaturą ciała lub jeśli chory cierpi na cukrzycę. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe