Ławrow chciałby negocjacji z Kijowem. Stawia jednak warunki

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow powiedział w jednym z udzielonych wywiadów telewizyjnych, że Rosja nie wyklucza negocjacji z Ukrainą. Rosyjski dyplomata dodał przy tym także, że: „dalsze opóźnianie przez stronę ukraińską skomplikuje porozumienie”. To jednak nie koniec. Siergiej Ławrow oskarżył także Kijów o „uleganie wpływom Zachodu”.
 Ławrow chciałby negocjacji z Kijowem. Stawia jednak warunki
/ Siergiej Ławrow / fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV / POOL

W kwestii wojny szef rosyjskiego MSZ przytoczył stanowisko Władimira Putina, które miał przedstawić w trakcie spotkania z kierownictwem Dumy Państwowej oraz liderami frakcji.

– Prezydent powiedział uczestnikom spotkania, że nie sprzeciwiamy się negocjacjom, ale ci, co odmawiają, powinni rozumieć, że im dłużej ten proces jest odwlekany, tym trudniej będzie im z nami rozmawiać – mówił Ławrow.

Kiedy rozmowy Ukrainy z Rosją?

Ławrow miał także powiedzieć, że strona ukraińska ma zamiar usiąść do rozmów dopiero wówczas, kiedy zwycięży i doprowadzi do wycofania się Rosjan z jej terytoriów.

– Wówczas będą chcieli narzucić nam swoje warunki. Są w tym aktywnie wspierani przez Londyn, Waszyngton i Brukselę. Jeśli taki jest ich wybór, to my wiemy, jak zrealizować cele naszej „specjalnej operacji wojskowej” [w ten sposób Kreml określa inwazję na Ukrainę – przyp. red.] postawione przez Władimira Putina – powiedział Ławrow.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe