„Niemieccy politycy się obudzili i chcą się znaleźć po stronie zwycięzców. Nein, danke”

– W związku z doniesieniami, że ukraińskim wojskom udało się wyprzeć rosyjskie siły inwazyjne z niektórych części kraju, czołowi politycy niemieckiej koalicji wezwali Berlin do aktywnego wspierania kontrofensywy za pomocą nowej broni – donosi Deutsche Welle.
Ukraińskie czołgi „Niemieccy politycy się obudzili i chcą się znaleźć po stronie zwycięzców. Nein, danke”
Ukraińskie czołgi / TT Defence of Ukraine

Szef komisji spraw zagranicznych Michael Roth z socjaldemokratów (SPD) kanclerza Olafa Scholza powiedział, że Zachód jako całość powinien zrobić wszystko, by pomóc Ukrainie osiągnąć zwycięstwo. – W tej nowej fazie wojny Ukraina potrzebuje broni, która pozwoli jej wyzwolić terytoria zajęte przez Rosję i utrzymać je na stałe pod swoją kontrolą – powiedział Roth, który uważa, że Ukraina może wygrać wojnę.

Niemcy muszą natychmiast odegrać swoją rolę w sukcesach Ukrainy i dostarczyć chronione pojazdy – bojowy wóz piechoty Marder i czołg główny Leopard 2

– powiedziała z kolei szefowa komisji obrony Marie-Agnes Strack-Zimmermann (FDP).

Wobec zwycięskich działań armii ukraińskiej niemieccy politycy obudzili się i wzywają, by Niemcy pilnie dostarczyli broń Ukrainie. Teraz nagle chcą znaleźć się po stronie zwycięzców. Nein, danke, zu spät. Niech dzwonią do Moskwy

– komentuje europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

 

Ukraińska kontrofensywa

Trwa ukraińska kontrofensywa, w ramach której Ukraińcom udało się wyzwolić spod rosyjskiej okupacji strategicznie położone ukraińskie miasto Izium. Według nieoficjalnych informacji trwają walki na lotnisku w Doniecku, Ukraińcy docierają miejscowo do granicy z Rosją, a lider donieckich separatystów Denis Puszylin uciekł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe