„Ucieczka i podstawiony kierowca”. Tvp.info podaje sensacyjne informacje o „wypadku męża szefowej lokalnych struktur PO”

„W nocy z czwartku na piątek na zakopiance w miejscowości Stróża auto marki Audi należące do przewodniczącej PO w powiecie myślenickim Ewy Wincenciak-Walas najechało na inny pojazd, powodując tym samym wypadek drogowy” – twierdzi portal tvp.info, powołując się na informacje od jednego z czytelników pragnącego zachować anonimowość. Portal podaje szokujące szczegóły w tej sprawie.
 „Ucieczka i podstawiony kierowca”. Tvp.info podaje sensacyjne informacje o „wypadku męża szefowej lokalnych struktur PO”
/ Wikimedia Commons

Jak czytamy, do tego wypadku doszło w czwartek 8 września około godziny 22:00 na zakopiance w miejscowości Stróża (woj. małopolskie). 

Według wstępnych ustaleń i relacji poszkodowanego kierowcy opla kierujący osobowym audi, jadąc od strony Zakopanego w kierunku Krakowa, na prostym odcinku drogi najechał na tył opla poruszającego się prawym pasem ruchu

– mówi portalowi tvp.info mł. asp. Dawid Wietrzyk, rzecznik policji w Myślenicach.

Kierujący audi zatrzymał się – ten pojazd również został poważnie uszkodzony i dalsza jazda nim nie była możliwa – wyszedł z pojazdu i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia 

– wskazuje rzecznik. 

Kiedy policjanci pracowali na miejscu kolizji, przyjechała tam mieszkanka Myślenic, która oświadczyła, że jest właścicielką audi, natomiast kierującym pojazdem był przybyły z nią mężczyzna – mieszkaniec Myślenic

– opisuje policjant.

TVP.info wyjaśnia, że potencjalny sprawca kolizji został przepytany przez policjantów.

Nie potrafił on jednak opisać szczegółów zdarzenia drogowego, a po chwili przyznał się, że to nie on kierował pojazdem, a kobieta, która przywiozła go na miejsce, skłoniła go do tego, aby ,,podstawił się” za faktycznego kierowcę 

– dodaje Wietrzyk.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach. Trwają przesłuchania świadków i weryfikacja okoliczności zdarzenia. Sprawa jest rozwojowa 

– podaje Wietrzyk.

Kierował mąż przewodniczącej PO w powiecie myślenickim?

Jak informował w mediach społecznościowych internauta Maciej Stańczyk, audi kierował mąż Ewy Wincenciak-Walas, przewodniczącej PO w powiecie myślenickim, a kobietą, która przywiozła na miejsce zdarzenia „podstawionego” kierowcę, była właśnie Wincenciak-Walas. 

Tvp.info wyjaśnia, że z działaczką PO skontaktował się „Dziennik Polski”. Kobieta potwierdziła, że samochód audi należący do jej męża uczestniczył w wypadku. 

„Powiedziała, że jej mąż złożył już wyjaśnienia na policji. Zaprzeczyła, jakoby była na miejscu, gdy doszło do wypadku, ale pytana, czy była tam później, stwierdziła, że musi się skontaktować ze swoim adwokatem. W kolejnej rozmowie – prawdopodobnie po konsultacjach z prawnikiem – stwierdziła, że nie będzie nic komentować” – czytamy w „DP”. 

Tvp.info przypomina, że od 23 października 2021 r. Ewa Wincenciak-Walas jest szefową struktur PO w powiecie myślenickim. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe