Zapraszamy na I Kongres błogosławionego ks. Jerzego 

75. rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki przypada 14 września br., a już 17 i 18 września br. rozpocznie się Jubileuszowa 40. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. 
 Zapraszamy na I Kongres błogosławionego ks. Jerzego 
/ wikipedia/ domena publiczna

Daty obu jubileuszy były inspiracją dla współczesnych czcicieli legendarnego Kapłana Solidarności do zorganizowania I edycji Kongresu bł. ks. Jerzego, nad którym patronat objął "Tygodnik Solidarność". 

Popularyzacja nauczania bł. ks. Jerzego głównie wśród młodzieży oraz osób do 40 roku życia jest głównym celem Kongresu. Już dziś, dzięki Solidarności Międzypokoleniowej możemy aktywnie przyczynić się do przekazania kolejnym pokoleniom wiekowej prawdy, że Katolik to osoba, której codzienność upływa zawsze w perspektywie wieczności.

Podczas dwóch dni Kongresu (16 i 17 września br.) w duchowej stolicy naszej Ojczyzny czyli w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędą się 2 główne debaty oraz 12 paneli tematycznych, których tytuły są myślami bł. ks. Jerzego. Wydarzenie to będzie naturalnym wstępem do tegorocznej Jubileuszowej 40. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę.

W charakterze uczestników debat i moderatorów uczestniczyć będzie 70 osób. Wśród nich będą Kapłani zasłużeni dla Solidarności, świadkowie życia oraz działalności duszpasterskiej ks. Jerzego, historycy, dziennikarze, ale nade wszystko osoby o różnych wrażliwościach reprezentujące wiele środowisk. Osoby te, posiadając bardzo inspirujące doświadczenia osobiste i zawodowe będą dzieliły się nimi, niekiedy pięknie się różniąc między sobą. Kongres zakończy podpisanie Karty Kongresu. Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz uczestników dostępne są w poszczególnych zakładkach menu.

Planowane wydarzenie, należy traktować przede wszystkim jako miejsce działania łaski Bożej. Dlatego dzieło to jest obecnie stale omadlane przez kilkanaście wspólnot Sióstr Klauzurowych.

Ekscelencja Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski udzielił patronatu honorowego wraz z pasterskim błogosławieństwem dla uczestników i organizatorów Kongresu.

Patronat honorowy objął także o. Janusz Sok CSsR, który pełni posługę Przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, jak i s. Dolores – Dorota Zok SSpS, która pełni posługę Przewodniczącej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce.

Organizatorem tego wydarzenia jest PSWE przy współudziale Fundacji Instytut Mediów (działającej na rzecz środowiska Tygodnika Katolickiego „Niedziela”).

Przygotowania do organizacji Kongresu odbywają się nie tylko we ścisłej współpracy z Partnerami Strategicznymi czyli Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” oraz Fundacją im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro", ale także z wieloma osobami dobrej woli reprezentującymi Partnerów Wspierających, Partnerów Medialnych oraz Darczyńców i Sponsorów.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa oraz ograniczoną liczbę miejsc, planowana jest transmisja on-line z poszczególnych debat. Dostępne one będą na stronach i profilach internetowych Partnerów Medialnych Kongresu oraz na www.xjerzy.pl.

SANTE SUBITO!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe