Pościg za pijanym kierowcą. Nagrało się, jak policjanci wyciągają go zza kierownicy [WIDEO]

Dzielnicowy z Gorzowa Wielkopolskiego razem z patrolem drogówki podjął pościg za kompletnie pijanym kierowcą. Miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem alkoholu. Kamera uwieczniła moment, jak policja wyciąga sprawcę zamieszania zza kierownicy.
Pościg za pijanym kierowcą  Pościg za pijanym kierowcą. Nagrało się, jak policjanci wyciągają go zza kierownicy [WIDEO]
Pościg za pijanym kierowcą / Screen z Twittera / Marcin Maludy


Starszy sierżant Łukasz Zarychta był już po służbie, kiedy zauważył audi, którego kierowca wykonywał bardzo niespokojne manewry.

Samochód jechał całą szerokością jezdni. Dzielnicowy ruszył za nim w pościg prywatnym autem, wezwał również posiłki.

Policjant śledził audi do momentu, kiedy nadjechał radiowóz drogówki.

Radiowóz dopadł pijanego kierowcę

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę w Santoku. Kiedy otworzyli drzwi, nie chciał on dobrowolnie opuścić pojazdu.

– Mężczyzna nie chciał wysiąść dobrowolnie. Po obezwładnieniu założono mu kajdanki i przewieziono do komendy. Po sprawdzeniu 27-letniego kierującego okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonował komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Kiedy zbadano trzeźwość mężczyzny, okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości z obowiązującym sądowym zakazem grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe