Tusk grozi Macierewiczowi więzieniem. Chodzi o materiał TVN24

Przewodniczący PO Donald Tusk grozi Antoniemu Macierewiczowi więzieniem. Wszystko przez materiał TVN24 dotyczący prac podkomisji smoleńskiej.
Donald Tusk  Tusk grozi Macierewiczowi więzieniem. Chodzi o materiał TVN24
Donald Tusk / CC BY 2.0, flickr.com


W poniedziałek na antenie TVN24 wyemitowano reportaż, w którym zarzucono, że były szef MON nie opublikował wszystkich wniosków w końcowym raporcie.

– Niewygodne dowody albo są przemilczane, albo są interpretowane niezgodnie z ich treścią. W sprawie Smoleńska pisanie raportów z przyjętą wcześniej tezą to standard od początku – powiedział Marek Dąbrowski, były członek podkomisji Antoniego Macierewicza.

– Wynajęci przez podkomisję naukowcy z NIAR przeprowadzili symulację zderzenia, która wykazała, że brzoza mogła zniszczyć skrzydło samolotu. Ten wniosek nie znalazł się w ostatecznym raporcie podkomisji smoleńskiej, bo zaprzeczał podstawowej tezie – że brzoza nie miała żadnego wpływu na katastrofę – twierdzą autorzy materiału.

Opozycja wściekła na Macierewicza

Politycy opozycji nie przeszli obojętnie obok materiału TVN24. Najbardziej oburzony jest lider PO Donald Tusk, który opublikował post na Twitterze.

– Wszyscy, którzy kwestionowali raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych, powinni się dziś wstydzić. A Macierewicz powinien siedzieć – napisał były premier.

– Wolna prokuratura wolnej Rzeczypospolitej zajmie się tym, co uczynił Macierewicz rodzinom ofiar smoleńskiej katastrofy – dodał Marcin Kierwiński, sekretarz generalny PO.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe