Nieoficjalnie: Unia Europejska, nie zdecyduje się nałożyć limitu cenowego na rosyjski gaz

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń mediów Unia Europejska, nie zdecyduje się nałożyć limitu cenowego na rosyjski gaz. O szczegółach donosi "The Guardian", który dotarł do ważnego dokumentu. Wynika z niego, że Unia Europejska wycofuje się z narzucenia limitu cenowego na gaz z Rosji.
gaz ziemny, rurociąg  Nieoficjalnie: Unia Europejska, nie zdecyduje się nałożyć limitu cenowego na rosyjski gaz
gaz ziemny, rurociąg / Pixabay License

"Komisja Europejska zaproponuje próg cenowy rosyjskiego gazu, a także obowiązkowy cel ograniczenia zużycia energii elektrycznej UE w godzinach szczytu" – powiedziała w czasie ostatniej konferencji prasowej Ursula von der Leyen.

Tymczasem ministrowie państw unijnych ds. polityki energetycznej i klimatycznej postanowili jak najszybciej załagodzić skutki kryzysu energetycznego, który wzmógł się przez wojnę na Ukrainie.

"The Guardian": ministrowie podzieleni

Serwis Euroactiv dodaje, że niektórzy ministrowie popierają regulację cen gazu, który sprowadzany jest z Rosji rurociągami. Podnoszono także, że wspomniane ograniczenia należałoby również nałożyć na dostawy LNG oraz rurociągami z Afryki, czy Norwegii. 

W czasie piątkowego zebrania wyciągnięto wnioski, że konieczne są dalsze rozmowy. Miałyby one doprowadzić do znalezienia opcji ograniczenia cen gazu.

Rozwiązaniu temu sprzeciwiają się władze tych krajów, które importują z Rosji znaczne ilości gazu.

"The Guardian" dodaje, że w UE występuje porozumienie odnośnie dalszych prac nad opodatkowaniem nadwyżek zysków firm energetycznych.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe