Szukaj
Konto

Nie żyje redaktor naczelny „ulubionej gazety Putina”. Podano przyczynę

14.09.2022 11:55
Nie żyje redaktor naczelny „ulubionej gazety Putina”. Podano przyczynę
Źródło: PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Komentarzy: 0
Nie żyje redaktor naczelny „Komsomolskiej Prawdy” Władimir Sungorkin. Mężczyzna zmarł w wieku 68 lat. Podano przyczynę zgonu.

Dziennikarz od 1997 roku był redaktorem naczelnym "Komsomolskiej Prawdy", o której mówiono, że jest "ulubioną gazetą Władimira Putina". Był to też jeden z największych dzienników w Rosji pod względem nakładu.

Przyczyna śmierci

Jak podaje agencja TASS, przyczyną śmierci Sungorkina był udar. Według innych źródeł mężczyzna zmarł podczas podróży służbowej, w trakcie której zbierał informacje do książki o badaczu Dalekiego Wschodu Władimirze Arsienjewie. Sama "Komsomolskaja Prawda" nie podaje okoliczności.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Unia Europejska objęła Sungorkina sankcjami. W uzasadnieniu stwierdzono, że "rozpowszechnia i legitymizuje agresywną antyukraińską i antyzachodnią propagandę reżimu Putina pod bezpośrednim kierownictwem Kremla w jednym z najpopularniejszych środków masowego przekazu w Rosji".

Komentarzy: 0
Data publikacji: 14.09.2022 11:55
Źródło: rmf24.pl, radiozet.pl