Von der Leyen: „Trzeba było słuchać Polski”. Mocne wystąpienie Szydło: „Pytanie, czy to rzeczywista refleksja?” [WIDEO]

– Mamy nauczkę z tej wojny; trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej – mówiła dziś szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas debaty o stanie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w środę. Na jej słowa zareagowała eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło.
 Von der Leyen: „Trzeba było słuchać Polski”. Mocne wystąpienie Szydło: „Pytanie, czy to rzeczywista refleksja?” [WIDEO]
/ zezut ekranu z Twittera

– Mamy nauczkę z tej wojny; trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej; oni od lat nam mówili, że Putin się nie zatrzyma – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas debaty o stanie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w środę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Von der Leyen w PE: „Mamy nauczkę; trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce”

Mocne wystąpienie Beaty Szydło

Głos w Parlamencie Europejskim podczas debaty zabrała eurodeputowana PiS Beata Szydło.

Najważniejszy fragment dzisiejszego wystąpienia pani przewodniczącej von der Leyen to ten, w którym przyznała, że błędem było niesłuchanie Polski i innych krajów, które ostrzegały przed niewłaściwą polityką prowadzoną przez UE wobec Rosji i Putina. Dobrze, że te słowa padły, ale pytanie, czy jest to rzeczywista refleksja i chcemy na tym zdaniu, na tej refleksji budować inną, lepszą, solidarną UE, bo takiej dzisiaj potrzebują Europejczycy. Czy też tylko i wyłącznie jest to zdanie, nad którym wszyscy przejdziemy do porządku dziennego i będzie jak do tej pory

– rozważała w PE europoseł Beata Szydło.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe