Festyn rodzinny częstochowskiej Solidarności

Tegoroczny festyn rodzinny częstochowskiej Solidarności – pierwszy po przerwie pandemicznej, udany pod względem organizacyjnym, programowym i frekwencyjnym oraz pogodowym mimo niekorzystnych prognoz – zgromadził kilkuset uczestników. W wydarzeniu wzięli udział członkowie i sympatycy NSZZ „Solidarność” z całego Regionu Częstochowskiego wraz z rodzinami. Partnerem wydarzenia była firma Tauron.
 Festyn rodzinny częstochowskiej Solidarności
/ fot. Region Częstochowski NSZZ "Solidarność"

Około 400 związkowców i 200 dzieci bawiło się 10 września 2022 r. do godzin wieczornych na terenie ośrodka w Konradowie w gminie Blachownia przy muzyce na żywo zespołu Ygrek. Dzieci znalazły swoje miejsce w strefie atrakcji, dorośli rywalizowali w tradycyjnym konkursie z licznymi nagrodami rzeczowymi.

Tauron zapewnił namiot z atrakcjami dla dzieci, straż pożarna podjechała wozem strażackim, policja zaprezentowała nowy motocykl i psa służbowego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie – symulatory zderzeń i dachowania.

„Chcemy tymi corocznymi festynami w atmosferze dobrej zabawy uczcić kolejne rocznice podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności” – podkreśliła zastępczyni przewodniczącego Zarządu Regionu Częstochowskiego Dorota Kaczmarek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe