Wiktor Kubisiak nowym przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „S”

- Mam nadzieję, że Sekretariat będzie rozwijał się dalej zgodnie z drogą wytyczoną przez Dariusza Kucharskiego – powiedział po wyborze na przewodniczącego Wiktor Kubisiak. Wybory odbyły się podczas XIX Nadzwyczajnego Kongresu Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów 14 września w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „S”.
 Wiktor Kubisiak nowym przewodniczącym Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „S”
/ fot.T. Gutry

Wiktor Kubisiak, przedstawiając się delegatom, mówił: - Jestem w Związku od początku. W moim zakładzie pracy Polfa Pabianice byłem współzałożycielem Solidarności. Inicjowałem wiele działań dla pracowników. Po przejściu na emeryturę wszedłem w skład Sekcji Emerytów i Rencistów. Działam w niej od 8 lat. Z kolei w Sekretariacie zostałem wskazany przez Darka Kucharskiego na stanowisko skarbnika. Chciałabym, by rola emerytów w strukturach krajowych NSZZ „S” była ważna, żebyśmy byli inicjatorami niektórych działań.

Wiktor Kubisiak dodał, że chciałby także aktywować regionalne sekcje emerytów i rencistów.

- Licząca się rola emerytów jest nie do przecenienia – przekonywał.

Kubisiak był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. Głosowało na niego 23 spośród 25 obecnych na sali delegatów. Wybory odbyły się, ponieważ poprzedni przewodniczący Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „S” zmarł po długiej chorobie 11 lipca 2022 roku.

Podczas dzisiejszego Kongresu odmówiono modlitwę za zmarłego Przewodniczącego oraz za Jana Wilczaka, który odszedł w styczniu tego roku.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe