Tak usiłowano przerywać Beacie Szydło w PE, kiedy zaczęła mówić o odpowiedzialności kanclerzy Niemiec za wojnę [WIDEO]

Podczas wystąpienia Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim, w chwili, kiedy mówiła o odpowiedzialności kanclerzy niemieckich za wojnę, usiłowano jej przerwać.
Parlament Europejski w Strasburgu Tak usiłowano przerywać Beacie Szydło w PE, kiedy zaczęła mówić o odpowiedzialności kanclerzy Niemiec za wojnę [WIDEO]
Parlament Europejski w Strasburgu / EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON Dostawca: PAP/EPA

Beata Szydło mówiła również o odpowiedzialności kanclerzy Niemiec za wojnę na Ukrainie. Co ciekawe, właśnie wtedy zaczęto jej przerywać.

Potrzebujemy jedności i solidarności. Za naszą granicą jest wojna. Ta wojna może dotknąć nas wszystkich. Dzisiaj musimy zjednoczyć się i budować jedność, by przeciwstawić się Putinowi. Wyciągać wnioski z przeszłości.

Nie chcę przypominać również o wsparciu dla Putina i Rosji tutaj, w tej izbie. Nie chcę przypominać, że to byli kanclerze Niemiec, były kanclerz niemiecki wspierał Putina [Tu prowadząca usiłuje przerwać] i politykę energetyczną tego kraju [Tu znowu usiłuje przerwać], dlatego, szanowni państwo, szanujmy się i naprawdę więcej refleksji nad jednością i nad solidarnością nas wszystkich

– mówiła Beata Szydło.

 

Wystąpienie von der Leyen

– Mamy nauczkę z tej wojny; trzeba było wsłuchać się w głosy wewnątrz UE, w Polsce, krajach bałtyckich, w całej Europie Środkowo-Wschodniej; oni od lat nam mówili, że Putin się nie zatrzyma – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas debaty o stanie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w środę.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe