Nowy przedmiot w szkołach. „To będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną”

– To będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o nowym przedmiocie o nazwie „biznes i zarządzanie”, którego wprowadzenie do szkół zapowiedział resort.
Przemysław Czarnek na prezentacji raportu Gov-Tech nt. planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu Biznes i Zarządzanie Nowy przedmiot w szkołach. „To będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną”
Przemysław Czarnek na prezentacji raportu Gov-Tech nt. planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu Biznes i Zarządzanie / fot. PAP / Radek Pietruszka

– Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną – mówił w środę w Szkole Głównej Handlowej szef resortu edukacji Przemysław Czarnek.

Jak podkreślił, po nowym przedmiocie można będzie spodziewać się bardziej praktycznego nauczania przedsiębiorczości. Ma być przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych.

Od kiedy w szkołach?

Czarnek podkreślił, że chciałby, by „biznes i zarządzanie” wszedł do szkół od 1 września 2023 r., zastępując „podstawy przedsiębiorczości”.

Przedmiot „biznes i zarządzanie” na maturze znalazłby się od 2027 r. jako przedmiot do wyboru.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe