Kopalnia Bogdanka. Będzie mniej węgla. Sasin zapowiada dymisję

W piątek, podczas posiedzenia rady nadzorczej Lubelskiego Węgla "Bogdanka" rozpatrzony zostanie punkt o odwołanie prezesa Artura Wasila – poinformował w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Jacek Sasin Kopalnia Bogdanka. Będzie mniej węgla. Sasin zapowiada dymisję
Jacek Sasin / fot. Twitter / @MAPGOVPL

Jestem po rozmowie z Prezesem Grupy Enea Pawłem Majewskim. W piątek podczas Rady Nadzorczej LW Bogdanka rozpatrzony zostanie punkt o odwołaniu Prezesa Artura Wasila

– napisał Sasin w środę na Twitterze.

Bogdanka zmniejszy wydobycie

Według nieoficjalnych informacji odwołanie prezesa Bogdanki ma związek z opublikowanym w środę rano raportem bieżącym kopalni. Bogdanka zaktualizowała cel produkcyjny na 2022 r., ustalając go na ok. 8,3 mln ton węgla handlowego. To mniej o ok. 1 mln ton niż pierwotnie zakładano.

„W związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia, którym obiektywnie nie można było zapobiec, ani przeciwdziałać, spółka podjęła decyzję o aktualizacji planu produkcyjnego, o którym informowała w raporcie bieżącym nr 18/2022 z dnia 2.09.2022 r. ustalając go na poziomie ok. 8,3 mln ton węgla handlowe” – przekazano w raporcie.

Lubelski Węgiel "Bogdanka" jest producentem węgla kamiennego, którego odbiorcami są m.in. firmy przemysłowe, w tym podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. 66 proc. akcji LW "Bogdanka" ma Enea. Artur Wasil jest prezesem LW Bogdanka od marca 2018 r.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe