Prezydent zapytany o reparacje wojenne od Rosji. Jednoznaczna odpowiedź

– Sądzę, że powinniśmy to zrobić. Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy tego nie dochodzić – stwierdził Andrzej Duda, zapytany o to, czy Polska powinna ubiegać się o reparacje wojenne od Rosji.
Prezydent RP Andrzej Duda Prezydent zapytany o reparacje wojenne od Rosji. Jednoznaczna odpowiedź
Prezydent RP Andrzej Duda / fot. PAP / Leszek Szymański

Dziennikarki „Wprost” Joanna Miziołek oraz Agnieszka Szczepańska zapytały prezydenta Andrzeja Dudę o sprawę reparacji wojennych od Niemiec.

CZYTAJ TAKŻE: Opozycja odrabia straty? Zobacz najnowszy sondaż

Niemcy „kompletnie nieprzygotowane”

Zdaniem polskiego prezydenta sprawa reparacji to kwestia negocjacji międzyrządowych. – Do tej pory odbywały się na szczeblu parlamentarnym, bo raport dotyczący reparacji powstawał od dawna. W tym czasie kilkakrotnie rozmawiałem z osobami, które w parlamencie były odpowiedzialne za przygotowanie raportu, i wiem, że temat był parokrotnie poruszany w relacjach z Niemcami na przestrzeni ostatnich lat – stwierdził Andrzej Duda.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek samochodowy prezydenta Zełenskiego

Jak dodał, „strona niemiecka zachowuje się, jakby była zaskoczona i kompletnie nieprzygotowana”.

Reparacje od Rosji?Zapytany o to, czy Polska powinna domagać się także reparacji wojennych od Rosji, polski prezydent odparł, że „powinniśmy to zrobić”.

Oczywiście Rosja później dołączyła do tej wojny, dlatego uważam, że reparacji powinniśmy domagać się też od Rosji. Sądzę, że powinniśmy to zrobić. Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy tego nie dochodzić

– uważa Andrzej Duda.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe