Kredyt dla młodych małżeństw – jaki kredyt wybrać?

Młode małżeństwa bardzo często decydują się na zaciągnięcie kredytu w celu usamodzielnienia. Jaki kredyt w tym przypadku wybrać? Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z finansowania? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
 Kredyt dla młodych małżeństw – jaki kredyt wybrać?

Kredyt dla młodych małżeństw – jaką ofertę wybrać?

Wśród kredytów bankowych wyróżnia się dwa podstawowe rozwiązania, a mianowicie kredyt gotówkowy oraz hipoteczny. Z którego powinny korzystać młode małżeństwa? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ kredyt dla młodych małżeństw powinien zaspokajać ich potrzeby. W związku z tym małżonkowie, którzy decydują się na zakup mieszkania bądź budowę domu, powinni postawić na kredyt hipoteczny, który pozwoli im sfinansować tego typu inwestycję. W innych sytuacjach (np. remont posiadanej już nieruchomości, zakup samochodu itp.) lepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, w przypadku którego nie ma konieczności ustanawiania zabezpieczenia na nieruchomości. Kredyt gotówkowy opiewa na niższą kwotę, a co za tym idzie, jest spłacany z reguły w kilka lat (kredyty hipoteczne zaciąga się zazwyczaj na 20–30 lat), dzięki czemu w przyszłości będzie można zaciągnąć kolejny kredyt.

Jak uzyskać kredyt dla młodych małżeństw?

Kredyt dla młodych małżeństw to standardowy kredyt hipoteczny lub gotówkowy, w przypadku którego kredytobiorcami są nowożeńcy. Tego typu oferty znajdują się pod linkiem: https://money24.pl/kredyt-dla-mlodych-malzenstw/. W jaki sposób młodzi małżonkowie mogą starać się o kredyt? Ścieżka w tym przypadku jest standardowa, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że bank może podchodzić restrykcyjnie do osób, które są na starcie swojej kariery zawodowej oraz cechuje ich młody wiek. W związku z tym konieczne będzie wykazanie ciągłości zatrudnienia oraz dokładne udokumentowanie uzyskiwanych dochodów. W przypadku kredytów hipotecznych na wysokie kwoty bank może wymagać również dołączenia do wniosku dodatkowego kredytobiorcy. Rolę tę z reguły pełnią rodzice bądź teściowie.

Na co zwrócić uwagę, zaciągając kredyt dla młodych małżeństw?

Młode małżeństwa, które decydują się na zaciągnięcie kredytu, powinny brać pod uwagę przede wszystkim jego całkowity koszt. Warto jednak mieć świadomość, że również ważne jest odpowiednie dopasowanie wysokości raty do możliwości finansowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodych małżonków, którzy muszą liczyć się z tym, że start w dorosłe samodzielne życie może wiązać się z różnymi nieprzewidzianymi wydatkami. Wydłużenie okresu kredytowania pozwala uzyskać niższą ratę, która będzie wygodniejsza do spłaty. Oczywiście wiąże się to ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu, jednak należy pamiętać, że dysponując odpowiednimi środkami, można spłacić swoje zobowiązanie przed czasem, a co za tym idzie, obniżyć jego koszt.

Podsumowując, należy stwierdzić, że młode małżeństwa, które decydują się na zaciągnięcie kredytu, powinny robić to w sposób świadomy. Pozwoli to zaspokoić aktualne potrzeby oraz wygodnie spłacać swoje zobowiązanie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kościół greckokatolicki w Polsce zrezygnuje z kalendarza juliańskiego Wiadomości
Kościół greckokatolicki w Polsce zrezygnuje z kalendarza juliańskiego

Eparchie kościoła greckokatolickiego w Polsce: przemysko-warszawska, wrocławsko-koszalińska i olsztyńsko-gdańska, podobnie jak cerkiew grekokatolicka w Ukrainie rezygnują z używania kalendarza juliańskiego. Poinformowano, że zmiany wejdą w życie od 1 września 2023 tj. od rozpoczęcia nowego roku liturgicznego w obrządku tego kościoła.

Znana influencerka Mama Ginekolog przyjmowała pacjentów poza kolejnością? NFZ reaguje Wiadomości
Znana influencerka Mama Ginekolog przyjmowała pacjentów poza kolejnością? NFZ reaguje

Popularna influencerka Mama Ginekolog stwierdziła w jednym z nagrań w mediach społecznościowych, że w swoim gabinecie regularnie przyjmuje znajome kobiety poza kolejnością. Teraz Narodowy Fundusz Zdrowia żąda wyjaśnień.

Jest decyzja gruzińskiego sądu ws. byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego Wiadomości
Jest decyzja gruzińskiego sądu ws. byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego

Sąd w Tbilisi nie wypuścił w poniedziałek na wolność w związku ze stanem zdrowia byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego – donoszą tamtejsze media.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Prezydent Erdogan podjął decyzję Wiadomości
Trzęsienie ziemi w Turcji. Prezydent Erdogan podjął decyzję

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zarządził w poniedziałek siedmiodniową żałobę narodową w następstwie dwóch trzęsień ziemi w południowo-wschodniej części kraju, w których zginęło co najmniej 1651 osób.

Wieczorne posiedzenie klubu KO. Nieoficjalne informacje Wiadomości
Wieczorne posiedzenie klubu KO. Nieoficjalne informacje

Zleciłem szefom 16 regionów PO, by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu, nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu – miał powiedzieć podczas trwającego w Warszawie posiedzenia klubu KO lider PO Donald Tusk – wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

„Jest pierwsza w kolejce”. Kadyrow grozi Polsce Wiadomości
„Jest pierwsza w kolejce”. Kadyrow grozi Polsce

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow w poniedziałek spekulował na temat możliwej „denazyfikacji i demilitaryzacji Polski po pomyślnym zakończeniu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie” – podają rosyjskie media.

Chińskie balony trzykrotnie przelatywały nad USA podczas prezydentury Trumpa. Zaskakujące informacje Wiadomości
Chińskie balony trzykrotnie przelatywały nad USA podczas prezydentury Trumpa. Zaskakujące informacje

Chińskie balony zwiadowcze trzykrotnie przelatywały nad terytorium USA podczas poprzedniej administracji, choć trwało to znacznie krócej niż w tym ostatnim przypadku – powiedział w poniedziałek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Potwierdził też, że odnaleziono już część szczątków balonu.

Ostrzegał przed trzęsieniem ziemi w Turcji trzy dni wcześniej. Burza w sieci Wiadomości
Ostrzegał przed trzęsieniem ziemi w Turcji trzy dni wcześniej. Burza w sieci

Holenderski naukowiec Frank Hoogerbeets już trzy dnie temu przewidział trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Geolog z Solar System Geometry Survey (SSGEOS) napisał o tym w piątek na Twitterze.

Zostało mu 150 km do Moskwy. Rosjanie w ostatniej chwili zestrzelili ukraiński odrzutowy bezzałogowiec ze 100-kilogramową bombą? Wiadomości
Zostało mu 150 km do Moskwy. Rosjanie w ostatniej chwili zestrzelili ukraiński odrzutowy bezzałogowiec ze 100-kilogramową bombą?

W tej sprawie podawane informacje są sprzeczne, ale wszystko wskazuje na to, że 150 kilometrów od Moskwy zniszczeniu uległ odrzutowy bezzałogowiec TU-141, który mógł przenosić 100-kilogramową bombę lotniczą.

Legia Warszawa kontra Szymon Jadczak. Jest oświadczenie: „Nagrywa naszych pracowników bez ich zgody” Wiadomości
Legia Warszawa kontra Szymon Jadczak. Jest oświadczenie: „Nagrywa naszych pracowników bez ich zgody”

Legia Warszawa wydała oświadczenie, w którym odniosła się do działań dziennikarza Wirtualnej Polski Szymona Jadczaka.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe