Lider ługańskich separatystów "uspokaja": "Nie ma powodów do paniki" [VIDEO]

Ekspert ds. wschodnich, autor książki "Operacja Ukraina" Michał Marek opublikował nagranie z konferencji lidera ługańskich separatystów Leonida Pasiecznika.
Leonid Pasiecznik Lider ługańskich separatystów
Leonid Pasiecznik / Wikipedia CC BY 4,0 Kremlin.ru

Na nagraniu Leonid Pasiecznik "uspokaja", że "nie ma powodów do paniki", a siły ukraińskie nie przekroczyły granic separatystycznej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej.

- Tzw. lider, "ŁRL" uspokaja... podstaw do paniki nie ma. Czyli nastroje wśród części ludności obw. ługańskiego (kolaborującej z władzą okupacyjną) muszą być niewesołe.

Pobór do wojska w okupowanym obw. ługańskim również może wpłynąć na destabilizację sytuacji w tzw. "ŁRL". Sytuacja RU na okupowanym wschodzie UA nie polepsza się- czas wydaje się grać na korzyść UA.

- komentuje Michał Marek.

 

Ukraińska kontrofensywa

Trwa ukraińska kontrofensywa na wschodzie i południu Ukrainy, w wyniku której wyzwolono spod rosyjskiej okupacji między innymi strategicznie położone miasto Izium. Według nieoficjalnych informacji oddziały rosyjskie uciekają pozostawiając sprzęt, walki mają mieć miejsce również w okolicach słynnego lotniska w Doniecku, a lider donieckich separatystów Denis Puszylin salwował się ucieczką.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe