Prof. Szeremietiew: W działaniach MON jest logika

„W działaniach MON jest logika. Kupujemy sprzęt, który będzie bardzo użyteczny w przypadku, w którym współpracujemy jako zwornik Flanki Wschodniej. Jednocześnie rozwijamy i budujemy też własny przemysł zbrojeniowy” – powiedział w Poranku „Siódma9” prof. Romuald Szeremietiew.
 Prof. Szeremietiew: W działaniach MON jest logika
/ Romuald Szeremietiew, / Wikipedia/Adrian Grycuk

Ocena kontrofensywy Ukraińskich Sił Zbrojnych

„Nie ulega wątpliwości, że nie tylko morale jest wyższe po stronie wojsk ukraińskich, ale także jakość dowodzenia. Wydaje się, że dowódcy ukraińscy rozpatrują, planują i działają lepiej niż strona rosyjska. (...) Ukraińcy przyjęli metodę właściwą dla państwa i armii, które są słabsze od napastnika. Walory, które posiada strona ukraińska, Ukraińcy starają się wykorzystywać maksymalnie”

– powiedział prof. Szeremietiew. Zdaniem Gościa Poranka „Siódma9” przewaga Ukrainy polega także na umiejętnym korzystaniu z informacji, które daje rozpoznanie (drony, samoloty, systemy satelitarne).

Do czego może teraz posunąć się Wladimir Putin?

„Bandyta na pewno nie popełni samobójstwa, a użycie broni atomowej byłoby dla Rosjan samobójstwem. Każdy zwierz – nawet najbardziej podrażniony – chce żyć”.

– skomentował profesor.

Modernizacja Wojska Polskiego

„W działaniach MON jest logika. Kupujemy sprzęt, który będzie bardzo użyteczny w przypadku, w którym współpracujemy jako zwornik Flanki Wschodniej. Jednocześnie rozwijamy i budujemy też własny przemysł zbrojeniowy”

– mówił były szef MON.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe