Jest komentarz Arkadiusza Mularczyka po dziwnej wypowiedzi Scholza o "rewizji granic"

- Chciałbym powiedzieć patrząc na Donalda Tuska, jak wielkie znaczenie mają układy, które wynegocjowali Willy Brandt, że jasna i raz na zawsze ustalona jest granica Niemiec i Polski po setkach lat historii. I nie chciałbym żeby jacyś ludzie szperali w książkach historycznych żeby wprowadzić rewizjonistyczne zmiany granic - mówił dziś Olaf Scholz
Arkadiusz Mularczyk Jest komentarz Arkadiusza Mularczyka po dziwnej wypowiedzi Scholza o
Arkadiusz Mularczyk / Screen YT

Przyznaną narodowi ukraińskiemu Nagrodę M100 Media Award odebrał w czwartek wieczorem w Poczdamie Wołodymyr Kliczko. Naród ukraiński uhonorowano za to, że "z heroiczną odwagą i niezłomną wolą od miesięcy broni się przed brutalną inwazją Rosji". Podczas uroczystości głos zabrał obok Donalda Tuska również kanclerz Olaf Scholz.

- Od wielu już dekad kolejne rządy Niemcy straszą Polaków rewizja granic w przypadku podnoszenia sprawy reparacji. Pan @OlafScholz prochu więc nie wymyślił. Naprawdę liczyłem na bardziej pomysłową i błyskotliwą odpowiedź.

- komentuje słowa Scholza Arkadiusz Mularczyk, prowadzący pracę nad opublikowanym 1 września raportem na temat strat wojennych, jakie Polska poniosła w wyniku niemieckiej agresji 1939 roku.

 

Fałszywy argument

Jednym z argumentów, którego Niemcy używają przeciwko temu żądaniu, jest argument o rzekomej "rekompensacie" w postaci ziem, które Polska otrzymała po wojnie, a które wcześniej należały do Niemiec. Argument z gruntu fałszywy, ponieważ Polska otrzymała o wiele mniej terytorium niż straciła na wschodzie, a została "przesunięta" na mapie decyzją mocarstw po to by Stalin mógł zająć polskie Kresy.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe