„Demokracja, dyplomacja i dialog”. Premier Indii upomniał Putina [WIDEO]

– Znam twoje stanowisko w sprawie operacji specjalnej na Ukrainie i twoje obawy (…) Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej to zakończyć – odpowiedział premierowi Indii rosyjski prezydent.
 „Demokracja, dyplomacja i dialog”. Premier Indii upomniał Putina [WIDEO]
/ fot. PAP/EPA/SERGEI BOBYLEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Premier Indii oraz Prezydent Rosji spotkali się przy okazji Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) w Samarkandzie w Uzbekistanie. Była to ich pierwsza rozmowa na żywo od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Narendra Modi podkreślił w rozmowie z Putinem, że bardzo ważne są „demokracja, dyplomacja i dialog”, jednocześnie dodając, że „nie jest to czas na wojnę”.

Co odpowiedział Putin?

Rosyjski prezydent nie unikał dyskusji i oskarżył Ukrainę o niechęć do negocjacji, by zakończyć „specjalną operację wojskową”.

– Znam twoje stanowisko w sprawie operacji specjalnej na Ukrainie i twoje obawy (…) Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej to zakończyć – powiedział Władimir Putin.

– Niestety chodzi o to, że przeciwna strona odmówiła jakiegokolwiek procesu negocjacyjnego i oświadczyła, że chce osiągnąć swoje cele wyłącznie środkami wojskowymi, na polu bitwy – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe