Nerwy? Wpadka Putina podczas oficjalnego spotkania z Erdoganem [VIDEO]

Wobec katastrofy wizerunku "niezwyciężonej Rosji" związanej wywołaną rosyjską agresją wojny na Ukrainie, pozycja międzynarodowa zarówno Rosji, jak i prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, wydaje się spadać, również, a być może najbardziej w przestrzeni postradzieckiej, uważanej dotąd za rosyjską strefę wpływów.
Recep Erdogan, Władimir Putin Nerwy? Wpadka Putina podczas oficjalnego spotkania z Erdoganem [VIDEO]
Recep Erdogan, Władimir Putin / EPA/ALEXANDR DEMYANCHUK/SPUTNIK/KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA.

Kazachstan, który odmawia uznania separatystycznych "republik" na terenie okupowanej części Ukrainy, chińskie "opiekuńcze" deklaracje wobec Kazachstanu, premier Indii upominający Putina, czy Azerbejdżan atakujący będącą pod nieformalną "opieką" Rosji Armenię, to sytuacje, które jeszcze niedawno byłyby nie do pomyślenia.

 

Wpadka Putina

Być może stres związany z tą sytuacją, a także stres związany z rosyjskimi porażkami na Ukrainie, nie wpływa dobrze na stan ducha Władimira Putina. Oto bowiem podczas oficjalnego spotkania z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem, politykiem silnie angażującym się w międzynarodową grę wokół Ukrainy, Władimir Putin... pomylił funkcję Erdogana nazywając go... premierem.

Interesy łączące obu panów, dorównują ich wzajemnej niechęci. Rosyjskie media pasjonowały się liczeniem minut, kiedy to Władimir Putin kazał czekać Recepowi Erdoganowi pod drzwiami swojego gabinetu podczas oficjalnej wizyty. Jakiś czas później Erdogan odwdzięczył się pięknym za nadobne.

Prezydenci spotkali się w Samarkandzie w Uzbekistanie, gdzie odbywa się szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Rozmowa dotyczyła kwestii umożliwienia eksportu zboża Ukrainie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe