W niedzielę nadzwyczajne posiedzenie KE. Komisarze podejmą historyczną decyzję

W niedzielę o godz. 8.30 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Europejskiej
Szefowa KE Ursula von der Leyen W niedzielę nadzwyczajne posiedzenie KE. Komisarze podejmą historyczną decyzję
Szefowa KE Ursula von der Leyen / fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Jak poinformowała dziennikarka Dorota Bawołek, w niedzielę o godz. 8.30 rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Europejskiej.

Tematem spotkania ma być korupcja w rządzie premiera Viktora Orbana. Szef węgierskiego rządu może otrzymać czas od jednego do trzech miesięcy na spełnienie swoich obietnic dotyczących przeciwdziałania łapówkarstwu. Komisarze podejmą także decyzję o zmniejszeniu finansowania dla Węgier.

„Na godz. 8.30 w najbliższą niedzielę zwołano nadzwyczajne posiedzenie Komisji Europejskiej, na którym komisarze mają podjąć pierwszą w historii UE decyzję o obcięciu unijnych funduszy - Węgrom - za naruszenie praworządności/korupcję” – napisała na Twitterze Bawołek.

Węgry pierwszym takim krajemW kwietniu KE rozpoczęła dochodzenie w sprawie praworządności w kraju rządzonym przez Viktora Orbana. Rozpoczęło się to po naciskach Parlamentu Europejskiego.

Węgry stały się pierwszym krajem UE, który został objęty dochodzeniem na podstawie nowych przepisów. Pozwalają one na karanie krajów członkowskich, które swoimi działaniami godzą w finansowe interesy Wspólnoty.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe