„Zawsze w przyjaznym tonie”. Scholz o rozmowach z Putinem

Kanclerze Niemiec Olaf Scholz stwierdził, że rozmowy telefoniczne z Władimirem Putinem od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę przebiegają „zawsze w tonie przyjaznym, nawet pomimo odmiennych poglądów w tej sprawie”.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz „Zawsze w przyjaznym tonie”. Scholz o rozmowach z Putinem
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN

 

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz regularnie rozmawia telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Ostatnie takie połączenie odbyło się we wtorek. Rząd w Berlinie przekazał, że rozmowa trwała 90 minut.

Jak informuje Berlin, kanclerz miał nalegać na jak najszybsze rozwiązanie rosyjskiej wojny na Ukrainie. Powiedział o zawieszeniu broni oraz całkowitym wycofaniu rosyjskich wojsk z terenu Ukrainy.

Zawsze w przyjaznym tonie

Jak podkreślił Olaf Scholz, rozmowy telefoniczne z Władimirem Putinem od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę przebiegają „zawsze w tonie przyjaznym, nawet pomimo odmiennych poglądów w tej sprawie”.

Szef niemieckiego rządu stwierdził również, że Niemcy robią niezwykle dużo jeśli chodzi o dostarczanie broni na Ukrainę. Co więcej, to broń wysłana od Berlina miała „zmienić znaczenie” wojny.

To właśnie broń, którą dostarczyły Niemcy, zmieniła znaczenie i umożliwiła obecne sukcesy, które Ukraina odnotowuje. Dlatego kontynuacja tego ma sens

– powiedział Scholz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe