Prezydent Andrzej Duda oficjalnie otworzył kanał przez Mierzeję Wiślaną [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Otwarcie tego kanału to wielkie zwycięstwo Polski, patriotów, wszystkich tych, którzy rozumieją znaczenie solidarności – powiedział prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda Prezydent Andrzej Duda oficjalnie otworzył kanał przez Mierzeję Wiślaną [OGLĄDAJ NA ŻYWO]
Andrzej Duda / fot. PAP / Adam Warżawa

– Chcę ogłosić, że mimo trudnego położenia Rzeczypospolitej Polskiej, geopolitycznego w tej części Europy od ponad tysiąclecia, mimo wichrów wojen, które przyginały nas bardzo często do ziemi, mimo milionowych strat w naszym narodzie, mimo osobistych tragedii, które przeżyły polskie rodziny, pokolenia, mimo wszystkich przeciwności, mimo trudnych czasów, mimo lat komunizmu. Mimo wszystkiego tego co działo się także i w ciągu ostatnich 30 lat Polska zwycięża. Zwycięża dziś tutaj na Mierzei Wiślanej – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że "otwarcie tej inwestycji, jej zakończenie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania, tego szlaku wodnego, który będzie umożliwiał swobodne przepływanie pomiędzy Morzem Bałtyckim, Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym, Elblągiem, Tolkmickiem, to jest wielkie zwycięstwo Polski, wielkie zwycięstwo patriotów, to jest wielkie zwycięstwo wszystkich tych, którzy rozumieją słowo suwerenność i rozumieją znaczenie suwerenności i to wewnętrzne i to zewnętrzne - międzypaństwowe".

– Tu nie chodzi o to żeby obsługiwało to bardzo duże statki. Od tego mamy inne porty. Chodziło o to żeby symbolicznie pokazać, że nie musimy nikogo już pytać o zgodę – podkreślił prezydent.

Więcej informacji wkrótce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe