„Udowadniamy, że jesteśmy poważnym państwem”. Mocne słowa prezesa PiS

Trzeba rozwijać te ziemie. Musimy myśleć o kolejnych krokach. Z tą wiarą, tą nadzieją te moje krótkie wystąpienie kończę. Wierzę, że to nowy impuls. Wierzę, że to kolejny akt tego, co było przez bardzo długie lata naszym marzeniem. By Polska była naprawdę niepodległa, naprawdę suwerenna, silna i licząca się – mówił podczas otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński „Udowadniamy, że jesteśmy poważnym państwem”. Mocne słowa prezesa PiS
Jarosław Kaczyński / fot. PAP / Adam Warżawa

Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że przekop Mierzei Wiślanej jest efektem woli patriotycznej, a przez lata blokowano tę inwestycję. – Ale był też patriotyzm lokalny. Te dwa patriotyzmy zbiegły się ze sobą. To patriotyzm mieszkańców Elbląga, Warmii i Mazur. Wszystkich, którzy chcieli, by Polska się rozwijała. By port elbląski był czwartym portem RP – zaznaczył.

„Udowadniamy, że jesteśmy poważnym państwem”Efekt przywiązania do Polski suwerennej, Polski silnej. Jak mówił też Lech Kaczyński - Polski, która jest poważnym państwem. Udowadniamy, że jesteśmy poważnym państwem. Że nikt nie jest w stanie nas zatrzymać w tego typu inicjatywach. Że jesteśmy sprawczy

– powiedział prezes PiS.

Kaczyński stwierdził także, że otwarcie kanału żeglugowego jest nową perspektywą dla Elbląga i całego regionu.

– Musimy tą drogą iść. Trzeba rozwijać te ziemie. Musimy myśleć o kolejnych krokach. Z tą wiarą, tą nadzieją te moje krótkie wystąpienie kończę. Wierzę, że to nowy impuls. Wierzę, że to kolejny akt tego, co było przez bardzo długie lata naszym marzeniem. By Polska była naprawdę niepodległa, naprawdę suwerenna, silna i licząca się – powiedział Jarosław Kaczyński.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe