"Został Pan zatruty przez podanie narkotyków". Gabriel Janowski publikuje dokument

16 stycznia 2000 roku przez Polskę przetoczyła się informacja o dziwnym zachowaniu posła Gabriela Janowskiego protestującego przeciwko ówcześnie prywatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego cukrownictwa i mleczarni. Po tych wydarzeniach kariera polityczna Janowskiego uległa załamaniu.
Gabriel Janowski
Gabriel Janowski / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Kancelaria Senatu RP

Gabriel Janowski przed debatą na temat odwołania ministra skarbu państwa Emila Wąsacza miał "zachowywać się ekscentrycznie". Miał podskakiwać i całować po rękach kobiety i mężczyzn. Jego późniejszym tłumaczeniom według których miał zostać podstępnie odurzony, nie dawano wiary.

- Doktor Arwid Hansen [lekarz, filozof, ergonom, uczestnik obrad Okrągłego Stołu ze strony "S", honorowy prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Norweskiej - przyp. red.] w styczniu 2000 roku, czyli natychmiast po wydarzeniach - wydał niezależną ekspertyzę, która potwierdza, iż w dniu 16 stycznia 2000 roku celowo zostałem otruty narkotykami. Cel działania był świadomy i miał on mnie wyeliminować z życia społecznego.

Ekspertyza została przesłana do ówczesnego Marszałka Sejmu M. Płażyńskiego, Prezydenta RP - A. Kwaśniewskiego czy Premiera prof. J. Buzka. Pisałem także do Prokuratora Generalnego RP. Bez rezultatu. Żaden nie podjął interwencji, mimo że byłem w tamtym czasie Posłem RP.

Będę wdzięczny za udostępnienie materiału. Dzięki temu przyczynią się Państwo do uzyskania mojego zwycięstwa w walce o prawdę.

Może po latach - na chłodno historia w sposób obiektywny potraktuje tamte wydarzenia. Jestem to winien mojej najbliższej rodzinie, która w tamtych dniach przeżyła prawdziwy koszmar. Dziękuje za uwagę.

- pisze teraz na Twitterze Gabriel Janowski publikując dokument podpisany przez Arwida Hansena, w którym ten stwierdza, że "Dnia 16 stycznie bieżącego roku w godzinach popołudniowych został Pan, przez określoną grupę osób - ludzi przestępców, w sposób podstępny zatruty poprzez podanie Panu (m.in. doustnie, np. w płynie) narkotyków. Doprowadzono Pana do stanu pełnej nieświadomości z celem m.in skompromitowania Pana w środowisku posłów na terenie Sejmu i poprzez środki PTV i PR w społeczeństwie"

Dokument mówi wręcz o zagrożeniu śmiercią.

 

Gabriel Janowski

Gabriel Janowski był za PRL opozycjonistą, jednym z liderów "Solidarności" Rolników Indywidualnych, internowany w Białołęce. W 1989 roku uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Minister rolnictwa rządów Olszewskiego i Suchockiej, wielokrotny poseł. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe