Kabaret. Senator PO przekonuje, że PO chciała przekopać Mierzeję, tylko nie zdążyła [WIDEO]

17 września otwarto kanał przez Mierzeję Wiślaną. Od tamtej pory trwa festiwal szyderstw ze strony polityków i mediów opozycyjnych.
Przekop Mierzei Wiślanej Kabaret. Senator PO przekonuje, że PO chciała przekopać Mierzeję, tylko nie zdążyła [WIDEO]
Przekop Mierzei Wiślanej / (aldg) PAP/Adam Warszawa

A że inwestycja za dużo kosztowała, a że mogą nią przepływać zbyt małe statki, a że kanał został przekopany „ze szkodą dla przyrody”. 

 

„Dokumentacja została przygotowana”

A tymczasem zaproszony do „Minęła 20” w TVP Info elbląski senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła przekonywał prowadzącego program Adriana Klarenbacha…

Dokumentacja została przygotowana. Zarówno środowiskowa, jak i uzasadnienie ekonomiczne. Jak i różnego rodzaju badania wpływu falowania, ruchów rumowiska dennego. Mnóstwo dokumentów zostało przygotowanych.

(…)

Można sprawdzić, w dokumentach rządowych jest dokument o przygotowanej uchwale rządu PO-PSL z harmonogramem zbudowania kanału w 2020 roku

– mówił Jerzy Wcisła.

Okazuje się, że tak wyklinaną przez polityków opozycyjnych i opozycyjne media inwestycję miał przeprowadzić już rząd PO-PSL, tylko „nie zdążył”. Co więcej, według słów senatora PO kanał został wykonany według dokumentacji przygotowanej przez przedstawicieli tego samego środowiska politycznego, które dziś przekop krytykuje.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe