Wprost: „Niemieccy politycy mówią o stanowisku dla Tuska w strukturach UE”. Polityk PO: Zgodziłby się

Tygodnik „Wprost” w poniedziałkowych „Niedyskrecjach parlamentarnych” informuje, że w kuluarach europejskich niemieccy politycy mówią o tym, że Donald Tusk miałby otrzymać propozycję stanowiska w strukturach europejskich. Nieoficjalnie jeden z polityków PO przyznał w rozmowie z tygodnikiem, że przewodniczący jego partii przyjąłby taką propozycję.
 Wprost: „Niemieccy politycy mówią o stanowisku dla Tuska w strukturach UE”. Polityk PO: Zgodziłby się
/ Flickr/European People's Party/CC BY 2.0

Choć Donald Tusk dopiero co zaangażował się w polską politykę, już pojawiają się informacje o szykowanym dla niego stanowisku w Unii Europejskiej. I to wcale nie ze strony PiS, a Platformy Obywatelskiej

– informuje tygodnik „Wprost” w poniedziałek rano. 

„Byłoby jak w momencie, gdy zostawał szefem Rady Europejskiej”

W rozmowie z tygodnikiem jeden z polityków PO stwierdza, że mowa o stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej. Wskazywany dotychczas główny kandydat Manfred Weber, który zastąpił Tuska na funkcji szefa EPP, chce zostać premierem Bawarii.

Nie ma obecnie premierów, liderów europejskich, którzy mieliby odpowiednie doświadczenie na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Niemieccy politycy w kuluarach instytucji europejskich jako przyszłego kandydata na szefa Komisji Europejskiej wymieniają Donalda Tuska 

– twierdzi znany polityk Platformy Obywatelskiej.

Zapytany, czy gdyby taka propozycja rzeczywiście pojawiła się na stole, polityk odparł, że Donald Tusk na pewno z niej skorzysta. 

Byłoby jak w momencie, gdy zostawał szefem Rady Europejskiej

– podsumował polityk PO.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe