Fatalna wpadka w Londynie: Awaria symbolu Wielkiej Brytanii tuż przed pogrzebem Elżbiety II

Jak podaje brytyjski serwis metro.co.uk, w niedzielę wieczorem w Londynie doszło do awarii słynnej wieży zegarowej Big Ben. Sprawa jest niezwykle poważna, bo to właśnie ten zegar miał wyznaczyć i zakończyć czas trwania minuty ciszy przed pogrzebem królowej Elżbiety II.
 Fatalna wpadka w Londynie: Awaria symbolu Wielkiej Brytanii tuż przed pogrzebem Elżbiety II
/ Wikipedia - domena publiczna

W niedzielę wieczorem Big Ben nie zadzwonił zgodnie z planem. Czekały na to tysiące osób. Wiele z nich było zdezorientowanych po trwającej ciszy

– informuje brytyjski serwis metro.co.uk. Awaria wywołała niemałe zamieszanie, bo to właśnie zegar w Wieży Królowej Elżbiety miał zadzwonić na początek oraz koniec czuwania w całej Wielkiej Brytanii, do czego jednak nie doszło.

Rzecznik brytyjskiego parlamentu zabiera głos

Brytyjskie służby sprawą zajęły się w trybie pilnym, gdyż usterka musiała zostać naprawiona przed rozpoczęciem pogrzebu królowej. Na szczęście naprawa przebiegła szybko i bez problemów, o czym poinformował w mediach społecznościowych rzecznik brytyjskiego parlamentu Chris Ship.

Big Ben nie zadzwonił o 20:00 zgodnie z planem. Zbadaliśmy to w trybie pilnym i zidentyfikowaliśmy drobny problem techniczny

– poinformował rzecznik. 

 

 


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe