Skażona woda w Odrze. Prezes NIK Marian Banaś zapowiada kontrolę

Szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś ma prowadzić intensywne prace w sprawie skażenia Odry.
Szef NIK Marian Banaś / fot. Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL Skażona woda w Odrze. Prezes NIK Marian Banaś zapowiada kontrolę
Szef NIK Marian Banaś / fot. Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL

Szef NIK przekazał pismo posłance Polski 2050 Hannie Gill-Piątek, potwierdzając tym samym doniesienia o tym, że izba przeprowadzi kontrolę działania urzędników państwowych, którzy podejmowali decyzje w związku z sytuacją na Odrze.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek samochodowy z udziałem Zbigniewa Ziobry. Niepokojące informacje o stanie zdrowia ministra

„Trwają intensywne prace”

„Najwyższa Izba Kontroli w swojej działalności kontrolnej przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii ochrony środowiska oraz dbałości o jego stan, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Poszanowanie tych praw jest nieodzownym warunkiem funkcjonowania i rozwoju społeczeństwa. Dostrzeganie przez NIK wagi tych zagadnień pokazuje zarówno wpisanie ich w priorytety »Strategii NIK na lata 2021–2014«», jak i szereg od lat podejmowanych przez Izbę kontroli dotyczących tego obszaru” – napisał Marian Banaś.

CZYTAJ TAKŻE: Nieoficjalnie: Były szef TVP Jacek Kurski wejdzie do rządu. Ma objąć ministerstwo zlikwidowane w 2020 roku

Jak podkreślił szef NIK, „bieżące informacje, dotyczące katastrofy ekologicznej, jaka miała miejsce na rzece Odrze, a także prognozy wskazujące na jej nieuniknione, wieloletnie konsekwencje, muszą budzić poważne zaniepokojenie”.

„Trwają intensywne prace analityczne, zmierzające do opracowania tematyki kontroli dotyczącej działań państwa w związku z kryzysem ekologicznym na Odrze i podjęcia tej kontroli w najbliższym czasie w ramach posiadanych przez NIK możliwości” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe