Konferencja liderów opozycji. To zdjęcie podbija internet

We wtorek w Warszawie odbywa się spotkanie zorganizowane przez Instytut Bronisława Komorowskiego i Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae" z okazji 25-lecia rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych pomiędzy Polską i NATO pt. "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski" z udziałem obu byłych prezydentów, a także liderów partii opozycyjnych: byłego premiera i lidera PO Donalda Tuska, prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, liderów Nowej Lewicy Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia, szefa Polski 2050 Szymona Hołowni, szefa Porozumienia Jarosława Gowina, a także m.in ambasadora USA w Warszawie Marka Brzezinskiego.
Przemówienie Donalda Tuska
– Nikomu nic nie należy się za darmo; wielkie rzeczy, wielkie polityczne przełomy jak przystąpienie do NATO wymagają poświęcenia i determinacji. Nikt nam niczego nie dał bez naszego wysiłku. Bez tego wysiłku nie byłoby pięknej polskiej historii – mówił podczas swojego wystąpienia lider PO Donald Tusk.
Jak stwierdził, „historia ostatnich lat dramatycznej konfrontacji między Rosją a Ukrainą pokazuje z całą dobitnością, że nikt temu narodowi niczego za darmo nie dał i nie da”.
– Bohaterstwo ukraińskie nie pozostawia całemu światu wątpliwości, po czyjej stronie jest racja, ale też że racja pozbawiony siła nie przynosi tym, którzy za nią stoją pożądanych rezultatów – dodał były premier.
Dziennikarz TVP publikuje zdjęcia
Dziennikarz TVP Info Radosław Poszwiński zwrócił uwagę na kilka zdjęć ze spotkania liderów opozycji. Widać na nich m.in. Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza, którzy wyglądają na znużonych całą sytuacją. Według dziennikarza przemawiał wówczas lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
„Fascynujące to spotkanie. Przemawia Włodzimierz Czarzasty. Nie porywa tłumu” – pisze Poszwiński i publikuje zdjęcia.
Fascynujące to spotkanie
— Radosław Poszwiński 🇵🇱🇺🇦 (@bogdan607) September 20, 2022
Przemawia @wlodekczarzasty
Nie porywa tłumu 😜😂 pic.twitter.com/A9mIqv2fcQ