Separatyści ogłaszają „referenda” ws. dołączenia do Rosji. Podano datę

W dniach 23-27 września na terenie samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej ma odbyć się referendum ws. przyłączenia republiki do Federacji Rosyjskiej. Podobne referendum ma odbyć się także w kontrolowanym przez okupantów Chersoniu.
Donieck, styczeń 2022 r. Baner z napisem „Jesteśmy rosyjskim Donbasem” Separatyści ogłaszają „referenda” ws. dołączenia do Rosji. Podano datę
Donieck, styczeń 2022 r. Baner z napisem „Jesteśmy rosyjskim Donbasem” / fot. CBC News: The National CBC News: The National

Dmytro Choroszyłow, tzw. pierwszy zastępca szefa szefa „Rady Ludowej” przekazał, że w samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej w dniach 23-27 września odbędzie się referendum ws. włączenia republiki w skład Rosji.Referendum w tych dniach odbędzie się również w tzw. Donieckiej Republice Ludowej, o czym poinformowała „głowa państwa” republiki Denis Puszylin.

Podobną informację z obwodu chersońskiego podaje także serwis ТРУХА. W Chersoniu referendum ws. wejścia regionu do Federacji Rosyjskiej także zaplanowano w dniach 23-27 września.

Szefa gabinetu prezydenta Ukrainy zabiera głosZdaniem szefa gabinetu Wołodymyra Zełenskiego Andrija Jermaka wezwania rosyjskich władz okupacyjnych na Ukrainie do przeprowadzenia referendum ws. przyłączenia regionów do Rosji to „straszaki”.

„Naiwny szantaż groźbami i straszakami »referendów«, »mobilizacji« ze strony tych, którzy umieją walczyć tylko z dziećmi i cywilami” – napisał za pośrednictwem aplikacji Telegram.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe