Co z dzisiejszym przemówieniem Władimira Putina do narodu? Nowe informacje

Rosyjskie źródła informują, że zapowiadane we wtorek przez rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa przemówienie prezydenta Rosji Władimira Putina zostało przełożone na środę.
 Co z dzisiejszym przemówieniem Władimira Putina do narodu? Nowe informacje
/ PAP/EPA/GRIGORY SISOYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Nieoficjalnie: Przemówienie Władimira Putina przełożone na jutro

 

Rosyjskie źródła twierdzą, że przemówienie Putina zostało przełożone na jutro. Informacje potwierdza Sergiej Makarow [politolog bliski Kremlowi – red.]

– poinformował na Twitterze Bartłomiej Wypartowicz, dziennikarz Defence24.pl.

Redaktor naczelna Russia Today pisze na swoim telegramie: „idźcie spać”.

Korespondent wojskowy Komsomolskiej Prawdy: „Spotkamy się jutro rano, ale nie tak wcześnie, jak ostatnim razem, 24 lutego”

– informuje redaktor w kolejnych wpisach.

 

Orędzie Władimira Putina

Jak przekazał we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, wieczorem Władimir Putin miał wygłosić orędzie do narodu. Eksperci spekulują, że prezydent Rosji może ogłosić zarządzenie pełnej mobilizacji wojska kraju.

Rosyjska Duma przyjęła projekt o mobilizacji

Przypomnijmy: we wtorek Deputowani Dumy Państwowej jednogłośnie przyjęli w drugim i trzecim czytaniu poprawki do rosyjskiego Kodeksu karnego. Dokument wprowadza pojęcia „mobilizacja”, a także „stan wojenny”.

Dokument przedłożony do podpisu Władimira Putina zakłada kary dla obywateli za odmowę udziału w operacjach bojowych, okresie mobilizacji oraz stanu wojennego czy niestawienie się na ćwiczenia wojskowe.

Za odmowę ma grozić kara nawet do 3 lat więzienia, bądź nawet do 10 lat więzienia, jeśli spowodowałaby poważne konsekwencje. W drugim czytaniu ustawy wprowadzono poprawki o możliwości zamienienia kar pozbawienia wolności na przymusowe prace.

Separatyści ogłaszają „referenda” ws. dołączenia do Rosji

Dmytro Choroszyłow, tzw. pierwszy zastępca szefa szefa „Rady Ludowej” przekazał, że w samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej w dniach 23-27 września odbędzie się referendum ws. włączenia republiki w skład Rosji.

Referendum w tych dniach odbędzie się również w tzw. Donieckiej Republice Ludowej, o czym poinformowała „głowa państwa” republiki Denis Puszylin.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe