Protesty w Rosji po ogłoszeniu mobilizacji? Niezależny białoruski dziennikarz publikuje wymowny film z Chabarowska

– Celem Zachodu jest osłabienie, podzielenie i zniszczenie Rosji: mówią wprost, że 1991 był w stanie podzielić ZSRR, a teraz nadszedł czas na Rosję – powiedział w środę rano Władimir Putin wygłaszając orędzie do narodu. Poinformował, że podpisano dekret o częściowej mobilizacji wojskowej, a działania mobilizacyjne rozpoczną się dzisiaj.
Wiec przeciwko mobilizacji w Chabarowsku Protesty w Rosji po ogłoszeniu mobilizacji? Niezależny białoruski dziennikarz publikuje wymowny film z Chabarowska
Wiec przeciwko mobilizacji w Chabarowsku / Screen TT Tadeusz Giczan

Do tej pory Putin nie ogłaszał mobilizacji, jak twierdzą komentatorzy, ze względu na obawę o wzrost nastrojów antywojennych w Rosji. Rzeczywiście, w Rosji miały nawet miejsce ataki na komendy uzupełnień. Tymczasem film opublikowany przez Tadeusza Giczana, niezależnego białoruskiego dziennikarza, który ujawnił w Polsce proceder hybrydowej operacji białoruskich służb przeciwko Polsce "Śluza", w ramach którego na terytorium Białorusi sprowadzano imigrantów z Bliskiego Wschodu i prowokowano ich do ataków na polską granicę, póki co nie napawa w tym zakresie optymizmem.

 

"Dwie osoby"

- 19.00 w Chabarowsku na dalekim wschodzie Rosji. W wiecu przeciwko mobilizacji wzięły udział dwie osoby (kilka kolejnych dołączyło później). Pomimo tego, że jednostki Rosgwardii znajdują się teraz na Ukrainie i ewentualne protesty musiałyby być rozpędzone przez zwykłych policjantów.

- pisze Tadeusz Giczan publikując film z Chabarowska


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe