„To sianie paniki odklejone od faktów”. OKO Press nie zostawiło suchej nitki na poseł PO

Na łamach serwisu oko.press pojawił się dość zaskakujący tekst. Portal bez wątpienia lewicowy i bardzo krytycznie oceniający rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił tym razem uderzyć w... poseł PO Martę Wcisło.
Poseł PO Marta Wcisło „To sianie paniki odklejone od faktów”. OKO Press nie zostawiło suchej nitki na poseł PO
Poseł PO Marta Wcisło / screen YT - Janusz Jaskółka

Dostaję dziesiątki takich zdjęć. Na banknotach kolejne numery seryjne. Drukują pieniądze na potęgę!

– napisała na Twitterze poseł PO Marta Wcisło. Do zdjęcia dołączyła dwa banknoty, na których widać następujące po sobie ich numery seryjne. Całość przekazu sugeruje, że Narodowy Bank Polski potajemnie drukuje dodatkowe pieniądze, co – w dobie galopującej inflacji i rosnących cen – jest bardzo poważnym zarzutem.

Oko.press: „To sianie paniki odklejone od faktów”

Po opublikowaniu tego wpisu na parlamentarzystkę spadła fala krytyki ze strony internautów. Co ciekawe, do krytyki dołączył się anty-rządowy portal oko.press.

Posłanka PO: drukują pieniądze na potęgę! To sianie paniki odklejone od faktów

– głosi tytuł artykułu. 

Posłanka PO Marta Wcisło wrzuciła do sieci zdjęcie banknotów z kolejnymi numerami seryjnymi. Wniosek: władza drukuje pieniądze na potęgę. To absurd, banknoty są regularnie wymieniane na nowe. NBP można i trzeba krytykować, ale za to co rzeczywiście robi

– czytamy w publikacji. Zdaniem autora tekstu, red. Jakuba Szymczaka, prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zasługuje na krytykę z wielu powodów, ale „potajemne drukowanie dodatkowych pieniędzy – a taką sugestię zawiera powyższy tweet – nie jest jednym z nich”.

Zarzut posłanki Wcisło – skądinąd członkini Komisji Gospodarki i Rozwoju – jest absurdalny, ale ta spiskowa koncepcja ma rzeszę gorących zwolenników w mediach społecznościowych

– podsumowuje red. Szymczak.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe