Słynny komiks z Dilbertem usunięty z 77 gazet, po tym jak ośmielił się dotknąć kwestii klimatycznych?

Popularny komiks „Dilbert” został usunięty z przeszło 77 gazet.
Scott Adams Słynny komiks z Dilbertem usunięty z 77 gazet, po tym jak ośmielił się dotknąć kwestii klimatycznych?
Scott Adams / fot. YouTube

„Dilbert” został usunięty z 77 gazet – przekazał Scott Adams, autor ukazującego się od 1989 r. komiksu. Firma Lee Enterprises, która jest właścicielem prawie 100 wydawnictw prasowych w USA, rozwiązała umowę z "Dilbertem" z nieznanych powodów.

– Sądzę, że była to część większego planu. Ale dlaczego tak zdecydowali, to chyba nie jest znane nikomu, poza nimi – stwierdził autor, który zauważył, że stało się to po tym, jak poruszył temat tzw. „wokeness”, czyli przewrażliwienia pewnej części współczesnej lewicy.

„To jest ukryte niebezpieczeństwo ESG”Jak twierdzi konserwatywna organizacja Heritage Action, „Dilbert” został usunięty po tym, jak twórca zwrócił uwagę na śmieszność ESG.

„To jest ukryte niebezpieczeństwo ESG: lewica nie chce, abyś wiedział, co tak naprawdę oznaczają te zasady, i ocenzuruje każdego, kto spróbuje ci to powiedzieć” – czytamy.

W poniedziałkowym wydaniu „Dilberta” znalazł się bowiem krótki dialog między postaciami komiksu, w którym prześmiewczo została przedstawiona sprawa ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance).

– Nasz wynik ESG spadnie, jeśli otworzymy nową fabrykę, która dodaje CO2 do atmosfery – mówi jedna z postaci, lecz po chwili dodaje: – Ale możemy to zrównoważyć poprzez zwiększenie różnorodności w naszym zarządzie.

– Ile CO2 planujesz zwiększyć? – pyta druga z postaci. – Wartość jednego niebinarnego członka zarządu – odpowiada.

Czym jest ESG?

„ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) dotyka obszarów związanych z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym. To kluczowe kryteria, na które powinna zwracać uwagę każda firma dążąca do odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju” – tłumaczy Puls Biznesu.

Jak podkreślono, „zmian w tym zakresie oczekują też inwestorzy, banki, pracownicy i sami konsumenci, dla których polityka zrównoważonego rozwoju często jest elementem wpływającym na decyzje zakupowe”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe