Demonstracje w Rosji po decyzji o mobilizacji. Użyto siły. Masowe zatrzymania

W Rosji w środę na manifestacjach przeciwko mobilizacji na wojnę z Ukrainą zatrzymano ponad 1300 osób – wynika z najnowszych danych organizacji OWD-Info. Wobec protestujących użyto siły.
Moskwa, 21 września 2022 r.. Rosyjscy policjanci zatrzymują uczestnika nielegalnego protestu przeciwko mobilizacji Demonstracje w Rosji po decyzji o mobilizacji. Użyto siły. Masowe zatrzymania
Moskwa, 21 września 2022 r.. Rosyjscy policjanci zatrzymują uczestnika nielegalnego protestu przeciwko mobilizacji / PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Według stanu z godz. 22.40 (21.40 w Polsce) w 38 miastach w Rosji zatrzymano co najmniej 1311 osób.

Najwięcej demonstrujących zatrzymano w Petersburgu - 524 i w Moskwie - 502. OWD Info informuje, że wobec protestujących stosowano siłę.

Ruch Wiosna, który ogłosił na środę demonstracje przeciwko mobilizacji na wojnę, poinformował o godz. 21.30 polskiego czasu, że akcje zakończyły się "na dziś". "Ogłaszamy kampanię przeciwko +mogilizacji+ (od słowa mogiła - PAP) i już na jutro zapowiadamy następne manifestacje" - napisano na Telegramie.

Nie ma szacunków dotyczących liczby ludzi, którzy wyszli w środę na ulice, aby protestować.

 

Mobilizacja

W środę prezydent Władimir Putin ogłosił w Rosji częściową mobilizację. Zaciąg ma objąć rezerwistów i ludzi, którzy przeszli przeszkolenie w armii. Minister obrony Siergiej Szojgu oznajmił, że mobilizacja obejmie 300 tys. ludzi. (PAP)

ndz/ ap/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe