Gen. Ben Hodges: Jeśli Putin użyje broni jądrowej na Ukrainie, Ameryka może odpowiedzieć niszczycielskim uderzeniem

Władimir Putin ogłosił dziś w specjalnym przemówieniu częściową mobilizację. Na terenach ukraińskich okupowanych przez Rosję mają się odbyć referenda za przyłączeniem do Rosji. Putin zasugerował również możliwość użycia broni jądrowej podczas agresji na Ukrainę.
Władimir Putin Gen. Ben Hodges: Jeśli Putin użyje broni jądrowej na Ukrainie, Ameryka może odpowiedzieć niszczycielskim uderzeniem
Władimir Putin / EPA/ILYA PITALEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA

Jeśli integralność terytorialna naszego państwa [a jeśli Rosja włączy do swojego terytorium tereny okupowane, to będzie je również uznawać za swoje terytorium – przyp. red.] będzie zagrożona, z pewnością użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji i naszych obywateli

– mówił Putin.

 

Komentarz gen. Bena Hodgesa

Cytowany przez „Daily Mail” emerytowany generał armii USA i były dowódca armii USA w Europie Ben Hodges uznał ewentualny rosyjski atak jądrowy na Ukrainę za mało prawdopodobny, ale jednocześnie ocenił:

Odpowiedź USA może nie być nuklearna… ale może być bardzo niszczycielskim uderzeniem, które może na przykład zniszczyć Flotę Czarnomorską lub zniszczyć rosyjskie bazy na Krymie.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe