TVP ujawnia nieznany list Tuska do Putina z 2008 r. Wiceminister: „Coś niebywałego, nie wydawało mi się to możliwe”

Jako „kompromitujący” lidera PO Donalda Tuska ocenił w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk list Donalda Tuska do Władimira Putina z 2008 r. Dotyczyć miał on m.in. polityki energetycznej.
Donald Tusk TVP ujawnia nieznany list Tuska do Putina z 2008 r. Wiceminister: „Coś niebywałego, nie wydawało mi się to możliwe”
Donald Tusk / PAP/Piotr Polak

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk skomentował w czwartek ujawniony przez Michała Rachonia w TVP Info list Donalda Tuska do Władimira Putina po wizycie Radosława Sikorskiego w Moskwie, napisany w czerwcu 2008 r. Według niezalezna.pl napisano w nim, że „Polska jest zainteresowana stabilnymi dostawami rosyjskiej ropy i gazu”. Tusk miał zaznaczyć, że „unijno-rosyjski dialog energetyczny sprzyja wypracowywaniu klarownych zasad współpracy”, a „wspólnym mianownikiem (…) jest rozwinięta sieć ropociągów i gazociągów”.

„To coś niebywałego”

Coś niebywałego, nie wydawało mi się do tej pory możliwe, żeby polski polityk mógł tego rodzaju oczekiwania mieć, czy w ogóle zgłaszać takie poglądy. To jest coś niebywałego i kompromituje takiego polityka

– ocenił Wawrzyk w TVP Info.

Prowadzący program zacytował też – jak powiedział – fragment listu Donalda Tuska do Władimira Putina po jego wizycie w Moskwie: „Uważamy, że w tej wrażliwej dziedzinie (chodzi o energetykę) należy unikać takich rozwiązań, które stwarzałyby wrażenie, że są kierowane przeciw komukolwiek. Wychodzimy w tej sprawie z założenia, że pojęcie dywersyfikacji dostawców bezpośrednio wiąże się z dywersyfikacją odbiorców, a wspólnym mianownikiem tych pojęć jest rozwinięta sieć ropociągów i gazociągów”.

Szokujące słowa, ale myślę, że oddające istotę polityki Donalda Tuska i ekipy PO, którzy traktowali Rosję jako przyjaciela, traktowali Rosję jako wiarygodnego partnera i, mało tego, robili wszystko, żeby tak pozostało, a nie robili nic, żeby tę sytuację zmienić

– ocenił Wawrzyk. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe